Tenisky s tradicí: Converse

Nemusíte být zrovna módní odborník, abyste znali značku Converse. Tyto boty s typickou gumovou špičkou mají ve světě své pevně dané místo již více než sto let a nevypadá to, že by se to mělo v nejbližší budoucnosti změnit. V čem tkví kouzlo těchto zdánlivě obyčejných bot? Pojďte se o nich něco dozvědět.

Více než sto let na trhu

Vše začalo v roce 1908, kdy vznikla firma vyrábějící galoše a další pracovní obuv. Může to znít neuvěřitelně, ale připomeňme si, že i dnes tolik oblíbené jeansy byly původně pracovním oděvem. Jako snad každá firma, i Converse se rozhodla rozšířit své zaměření, proto v roce 1917 začala prodávat sportovní, přesněji basketbalové boty. Prodej se nedal považovat za nijak extra úspěšný, dokud se značkou nezačal spolupracovat Charles H. Taylor, basketbalový hráč, který v této obuvi viděl potenciál. Projevil se jako velmi dobrý obchodník a zájem o značku rychle vzrostl. Později byla právě podle něj pojmenována nová řada bot, přičemž do dnešního dne na jejich logu vídáme nápis Chuck Taylor.

Originální vzhled

Po stručném ohlédnutí se do historie je evidentní, že vzhled obuvi se nijak zásadně za sto let existence nezměnil. Základním stavebním kamenem stále je gumová špička a podrážka, která se stala poznávacím znamením této značky. Boty se vyrábí pánské i dámské, navíc je dnes na výběr z mnoha barevných variací, včetně různých vzorů. Pořídit si tak můžete například Converse, které jsou celé černé, a to včetně špičky a podrážky. Díky mnoha možnostem se z bot stává v podstatě univerzální kousek hodící se ke všemu, přičemž nemusíte být vyznavači striktně sportovního stylu. Prostým faktem pak je, že boty jsou tak pohodlné a stylové, že se většina majitelů nespokojí pouze s jedním párem. Sbírka často skýtá pár nízkých i kotníkových bot, a dále hned několik barev pro správné ladění se zbytkem outfitu. Přidejte se ke sběratelům a pořiďte si i vy své Converse boty.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.