I přes to, že od smrti nizozemského malíře Vincenta Van Gogha uplynulo už více než 200 let, odkaz a význam tohoto mimořádného umělce je nesmrtelný. Důkazem je spojení značky VANS a Muzea Vincenta Van Gogha v Amsterdamu, které stálo za vznikem kolekce oblečení a obuvi, které vycházejí z motivů obrazů právě Vincenta Van Gogha.

Každý z prvků této kolekce je inspirován jednou ze čtyř významných prací Vincenta Van Gogha – Lebka, Zátiší: Váza s dvanácti slunečnicemi, Mandlovník, a Van Goghův autoportrét. Součástí kolekce nejsou jen tenisky, ale i košile, trička, mikiny nebo kšiltovky.

“Jsme potěšeni kolekcí Vans a Van Gogh Muzea, protože se spojuje s naším posláním zpřístupnit život a dílo Vincenta van Gogha co nejvíce lidem, aby je obohatil a inspiroval,” řekl Adriaan Dönszelmann, Výkonný ředitel muzea Van Gogha.

Módní řadovka VANS & Van Gogh je k zakoupení už od srpna 2018 přes internetové obchody nebo přímo v muzejním obchodě. Část výtěžku z prodeje bude použita na pomoc muzeu při zachování své sbírky Van Gogh.

Vzhledem k dosavadnímu úspěchu této kolekce je nyní již v jednání pokračování, kterého se budeme moci dočkat nejspíše už v příštím roce.

Jak se vám tato spolupráce líbí? Dokázali byste si představit podobné oblečení a doplňky ve své šatní skříni?

Foto: BoredPanda.com, Instagram, Facebook.

Načítání...

Diskuze