Jako malé si stavíme bunkry, abychom měly své místo, kde nás nikdo nebude rušit a kde budeme mít své vlastní útočiště. Postupně si tam taháme všechny své hračky, oblečení a hrajeme si na princezny ve svém království. Dobře, na takové hraní už jsme sice vyrostly, ale své království můžeme mít i tak, a to v podobě vlastní šatny. 

Malá nevyužitá místnost

Ideálním prostorem k šatně je malá nevyužitá místnost ve vašem domě / bytě, kterou jste doposud využívaly pouze jako sklad. Nepořádek z věcí, které jednoduše někam odložíte, se dá udělat kdekoliv. Je škoda ale takový prostor nevyužít k vytvoření vašeho módního království, ne? Nepotřebujete velký prostor o x metrech čtverečných, stačí opravdu malá místnost, kterou využijete jak nejvíce to půjde.

Tip: Využijte úložný prostor až ke stropu, nahoru si můžete vystavit třeba kabelky, které tak často nenosíte, nebo stylové tašky luxusních značek, které vám budou připomínat ty nejoblíbenější, nejelegantnější a samozřejmě nejdražší kousky, které jste si pořídily.

Šatna á la otevřený prostor

V posledních letech je stále více oblíbenější šatna v otevřeném prostoru. Tento způsob se skvěle hodí do rohu tmavého pokoje, který potřebujete nějak prakticky a šikovně využít a zároveň jej trochu oživit. Rozdělit ji můžete třeba stylovým paravánem, který je zároveň designerským kouskem, který skvěle doladí váš domov.

Co se týče ukládání oblečení, sáhněte po pojízdných věšácích, kde budete mít dokonalý přehled o tom, jaké kousky vlastně vlastníte ve vaší “šatně” a kdo by se nechtěl neustále koukat na ty nádherné módní kousky, že?

Doplňky, které jsou nutností

Šatna není jen o skříni, botníku a němým sluhovi, kam si přichystáte oblečení na další den. Jsou doplňky, které jsou nutností do každé šaty. Takovým doplňkem jsou třeba bodová světla nad místo, kde se ukrývá všechen váš poklad, bude tak krásně osvětlený.

Dále samozřejmě zrcadlo. Pokud máte trochu více prostoru, určitě sáhněte po stojatém zrcadle rustikálního vzhledu, který působí neuvěřitelně elegantně. Dodává pocit, jako byste se vyvíjely společně s módou. Pokud takový prostor bohužel nemáte, mrkněte se třeba po samolepícím zrcadle, které jednoduše nalepíte na skříň.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze