Už jste samy sebe někdy přistihly, že s obdivem (a ústy dokořán) závidíte majitelce dokonale hustých vlasů – ať už to byla třeba náhodně kolemjdoucí žena, vaše nová kolegyně v práci nebo prodavačka ve vašem oblíbeném obchodě? Určitě i vám v tu chvíli proběhla hlavou otázka, jak to sakra dělá, že jsou její vlasy tak husté a objemné, kdežto ty vaše připomínají spíše zmoklou slámu?!

Jaké je tajemství dokonalé hustých vlasů?

Ne ke všem ženám byla příroda, co se hustoty vlasů týče, zrovna štědrá. Zatímco některé se mohou pyšnit nádherně hustými vlasy, jiné mají na hlavě tzv. pět chlupů. A s tím se mnoho krásy určitě vykouzlit nedá.

Chcete něco prozradit? Tajemství dokonale hustých vlasů bylo konečně odhaleno! A víte, co je to nejlepší? Že se o to tajemství právě teď chceme s vámi podělit!

Naučte se správně zacházet s šamponem

A teď ruku na srdce, milé dámy: jak si myjete hlavu? Pokud s pokorou přiznáváte, že ve spěchu ledabyle naplácáte šampón do vlasů a poté ho jednoduše opláchněte, pak pozorně čtěte dál, protože právě takhle je to špatně.

Správně byste si nejdříve měly šamponem umýt vlasy u kořínků, kdy je dobré věnovat pár minut masáži hlavy, díky čemuž z ní vytáhnete mastnotu i nečistoty. Pak byste se měly zaměřit na zapracování šamponu do celé délky vlasů. Na závěr je důležité šampon z vlasů důkladně vypláchnout.

Používejte vhodné vlasové přípravky

V dnešní době si mezi vlasovými přípravky můžete vybírat, protože jich je na trhu nepřeberné množství. Při výběru vlasových přípravků ale dobře přemýšlejte a vybírejte si jen takové, které jsou vhodné pro váš typ vlasů. Ne nadarmo je vlasové kosmetiky takové množství, protože každému typu vlasů svědčí něco trochu jiného.

Až si tedy příště budete vybírat šampon, kondicionér, masku nebo zkrátka cokoliv jiného z vlasové kosmetiky, věnujte pozornost tomu, jestli je není přípravek vhodný pro vaše vlasy – přípravky se liší tím, jestli jsou určené pro vlasy mastné, barvené, blonďaté nebo třeba černé.

Nezapomínejte používat kondicionér

Používáte po umytí vlasů kondicionér? Pokud ano, můžete tuto část dnešního článku s klidným svědomím přeskočit. Pakliže ale patříte k ženám, které kondicionér po umytí vlasů nepoužívají, jsou následující řádky určené právě vám.

Použití kondicionéru má svůj důvod. Když si totiž vlasy umyjte šamponem, automaticky je zbavíte nejen vlhkosti, ale především jejich přírodních olejů. Úkolem kondicionéru je pak tento stav napravit a vše uvést do rovnováhy – vašim vlasům zaručí živiny, které nutně potřebují. Tak ho určitě nevynechávejte.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments