Rok 2020 byl rokem velkých změn pro drtivou většinu z nás. Ať už to bylo ve spojitosti s nutnou izolací či omezeními nebo v otázkách vzhledu. Trendy účesy pro jaro 2021 spočívají v odvaze a ve schopnosti nebát se změn. Je ideální čas konečně zaexperimentovat s účesem, barvou či stylem.

Krátký, vlněný bob

Kratší boby vyžadují sice údržbu, ale jsou stylové, elegantní a trendy. V letošní sezoně budou dominovat tupé střihy a také hodně krátký a zároveň zvlněný bob. Záleží na vás, co toužíte zvýraznit, zda čelist nebo třeba krk. Hodně záleží i na struktuře a hustotě vlasů, proto volte s rozmyslem podle toho, co vám vaše vlasy dovolí.

Ofina

Ofina patří mezi kontroverzní typ účesů. Její popularita pravidelně osciluje mezi žhavým trendem a naopak naprostým propadákem. Letos se zdá, že ofina bude opět velmi trendy záležitostí.

Mnozí si myslí, že s ofinou se o svůj účes nemusí vůbec starat, ale opak je pravdou. I ofina zasluhuje náležitou péči, má-li váš účes vypadat k světu. Zejména jste-li majitelkou vlnitých vlasů. O vhodnosti ofiny pro vás se poraďte se svým kadeřníkem, ona si totiž ráda dělá co chce. Upravená a vhodně střižená vypadá ale skvěle.

TIP: Pokud ofinu nutně potřebujete, nemusíte čekat, až otevřou kadeřnictví. Zkuste to svépomocí, není to nic složitého:

Krátké vlasy

Zkusit krátké vlasy je pro většinu žen otázka velké kuráže. Málokdy však ženy litují svého rozhodnutí. Krátké vlasy jsou totiž nesmírně pohodlné a na to se velmi snadno zvyká. Rovněž je také vhodné podotknout, že radikální zkrácení neznamená, že se musíte zbavit všech svých vlasů. Vlasy vám navíc za pár měsíců dorostou (a třeba už pak budeme moci vyjít i někam do společnosti).

Zkuste se inspirovat střihem podle Sanaa Lathany, která rafinovaně zvolila posupné zkracování vlasů po stranách, což působí nápaditě a retro. Ovšem je nutné podotknout, že takový účes je vhodný pro ženy s vlnitými vlasy.

Střihy ze 70. let

Šedesátá a sedmdesátá léta jsou zpět v celé své kráse. Jemný sestřih do obličeje zvýrazňuje oči. Vlasy jsou sestříhané jako záclonky rozvrstvené na obě strany. Tento styl vizážisti milují pro jeho nostalgickou a zároveň nadčasovou atmosférou. Velké přirozené vlny celý vzhled ještě umocňují.

Nový začátek

Troufáte si jít úplně do hola jako Halsey? A proč ne? Vlasy dorostou a pokud jste je měly kupříkladu poškozené neustálým barvením, žehlením, sušením a jinými úpravami, je tohle ten správný nový začátek a možná nejen pro vaše vlasy.

Barevné kreace

Neočekávané odstíny vypadají zvláště nápaditě, když „nápadně“ vykukují kolem přírodně zbarvených pramenů. Profesionální kadeřník dokáže odbarvit i tmavé vlasy na blond bez toho, aby je poškodil, takže i odvážné barvy pak mohou vypadat dobře a zdravě.

TIP: Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments