Světlé barvy nejsou nudné. Noste je tak, aby vám lichotily

Světlé tóny nejsou jen bílá nebo krémová. Je jich mnohem více, většina žen se jim ale vyhýbá a to ze strachu, že díky nim budou působit nevýrazně. Doslova jako nudné šedé myšky. Přitom to vůbec není pravda, protože i světlé barvy se dají nosit tak, abyste v nich vynikly.

Patříte-li k ženám, které vědomě zatracují světlé barvičky, pak věřte, že se o hodně připravujete. Světlé barvy rozhodně nejsou nudné, nevýrazné a nezajímavé. To tvrdí ti, kteří je neumí nosit. A vy nemusíte patřit mezi ně!

Barva k barvě sedí

Skloubit světlý odstín s dalším světlým odstínem? Pro někoho možná naprosto nemožné a nepředstavitelné, pro nás naopak velmi vkusné a elegantní! Spojení světlých tónů v monochromatickém outfitu rozhodně má něco do sebe.

Záleží jen na vás, jestli při skládání vašeho looku vsadíte jen na jednu barvu nebo jestli si s odstíny pohrajete a sladíte jich několik. Světlý monochromatický outfit působí velmi jemně a vysoce moderně. A která z nás by takhle tu a tam nechtěla vypadat, hm?

Máte základní kousky ve světlých barvách?

Určitě víte, že šatník ženy musí obsahovat základní kousky, se kterými se dá při tvoření outfitů nádherně vyhrát. Otázkou ale je, jestli máte trojici základních kousků také ve světlých odstínech? Pokud ne, je na čase to napravit.

Mezi onu trojku, která by vám ve světlé barvě v šatní skříni rozhodně chybět neměla, pak je to úplně obyčejné tričko s krátkým rukávem. Druhým prvkem jsou široké kalhoty, v ideálním případě lněné a samozřejmě v nějaké pěkně světlé barvě. A do třetice všeho dobrého nutno zmínit košili v minimalistickém pojetí. Tyhle kousky se snadno kombinují a lze s nimi čarovat.

Světlé barvy mohou lichotit i ženám s kily navíc

Ženy se obecně světlým barvám vyhýbají, nebo je nosí opravdu zřídkakdy. Pak je tu ale jedna skupinka žen, které světlé odstíny nenosí skoro vůbec, protože jsou přesvědčené, že jsou pro ně tyhle barvičky zakázané. Ano, mluvíme o boubelkách a baculkách, které žijí s pocitem, že ony mohou nosit jen barvy tmavé.

Jasně, tmavé odstíny opticky zeštíhlují, což je dávno známý fakt. Rozhodně to ale neznamená, že ženy mající nějaká ta kila navíc nemohou nosit světlé barvy. Mohou a hrdě! Důležité je zvýraznit pas a ideálně vytvarovat tvar postavy v podobě přesýpacích hodin.

Foto: Pexels.com, H&M, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.