Svět bojuje proti kožešinám. Přidala se i královna Alžběta!

Používání pravých kožešin v módě je velkým tématem, které se stále řeší a trápí především ochránce zvířat. Nicméně poslední dobou se od tohoto trendu opouští a začínají se hledat jiné alternativy.

Jak to tak vypadá, využívání pravých kožešin bude brzy minulostí. To, že se nejpřednější módní značky rozhodly dát kožešinám sbohem, již víme. Tím to ale neskončilo a utrpení zvířat chce zarazit čím dál více lidí. Je to logické a správné. Vždyť dnes lze vytvářet kožešiny umělé, které nikomu neuškodí a nikdo nemusí trpět.

Někteří lidé namítají, že v dávné historii bylo lovení zvířat kvůli kožešině zcela běžné a normální a bylo zdrojem obživy. Je ale třeba si uvědomit, že již dávno nežijeme někde v pravěku a zkrátka si dnes dokážeme poradit i jinak, aby nám bylo v chladných měsících teplo. Ani nemluvíme o hojném a zcela zbytečném využívání pravých kožešin k ozdobě příbytku. Jejich oblíbenost v módním průmyslu je na jednu stranu pochopitelná. Vypadají skvěle a jsou velice příjemné na dotek.

View this post on Instagram

#Экошуба . ✅ Цена: 7800₽ (110€ ?) ✅ Под заказ 3-5 дней ✅ Материал: мех искусственный Корея, под кролика ✅ Доставка нескольких вещей на выбор . КОНТАКТЫ #studio21store ?Директ ? Viber/WhatsApp 8-929-648-18-68 ? Доставка по Мск и по России от 350 рублей СПАСИБО за Ваш выбор! . . . . . #шапки #пальто #куртки #шубы #экошуба #экошубы #экомех #экостиль #шубымосква #шубамосква #шубанедорого #шубыизэкомеха #шубыизиталии #искусственнаяшуба #искуственныймех #искусственныймех #экотренд #fashionlook #fashionkorea #fur #furcoat #coatimport #instafashion #coat #furcoats #wintercoats #желтаяшуба #бордоваяшуба

A post shared by Шапки • Пальто • Куртки • Шубы (@shapki.palto.kurtki) on

I slavné osobnosti, které se mnohdy vyžívají v luxusu, si dokáží odepřít nošení pravých kožešin. K boji proti jejich nošení se nově zapojila i britská královna Alžběta II. Její poradkyně a garderobiérka prozradila, že královna přestala nosit pravé kožešiny a nahradila je těmi umělými.

Jak už bylo řečeno, k tomuto kroku postupně přistupuje čím dál tím více modních značek a řetězců. Kalifornie se dokonce stala prvním státem, který zakazuje prodej výrobků z pravé kožešiny na svém území. Možná by tomu tak nebylo, pokud by o tomto problému nezačaly mluvit známé a důležité osobnosti, které mají obrovský vliv na okolí a mnoho lidí je rádo následuje v tom, co dělají. Je pozitivní, pokud tyto osobnosti svůj vliv využívají k dobré věci.

View this post on Instagram

Today, The Queen visited the Royal British Legion Industries (RBLI) village to celebrate the charity’s centenary year. The charity supports Armed Forces personnel and veterans, and their families, as well as people who have been long-term unemployed. During the visit in Kent Her Majesty opened the new Appleton Lodge care facility and visited the Centenary Village housing project. The lodge provides care for residents as well as local people in the area. She also met RBLI Village’s eldest resident, 99-year old WWII veteran John Riggs, and his family. Finally, The Queen visited the RBLI Centenary Village, to see the completed first phase of the development, which includes specially-adapted apartments for wounded former military personnel. And she buried a time capsule which included a personal message congratulating the charity on their Centenary. For more on today visit our website via the link in our bio! ? Press Association / Royal Communications

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on

A co vy a pravé kožešiny? Jste pro, nebo proti jejich využívání?

Foto: Getty Images, Instagram.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!