Svědomitá péče o pleť je důležitá zvláště po čtyřicítce

Pokud si chcete co nejdéle udržet mladistvý vzhled, musíte se naučit o svoji pokožku dbát. Používání nejrůznějších pleťových sér a krémů je pro ženy s přibývajícím věkem samozřejmostí. Ne všechny ale tyhle přípravky umí používat správně.

K čemu slouží denní krém?

Denní krémy jsou známé svým vysokým obsahem hydratačních složek, díky kterým pokožce dopřávají tolik potřebnou hydrataci. Jakmile hydratace chybí, pleť začne strádat a samozřejmě stárnout, což určitě nechcete. Denní krémy v sobě obsahují také projasňující látky a antioxidanty, díky kterým pokožka působí svěžím dojmem. Samozřejmostí by měl být obsah ochranného SPF faktoru, který během dne pokožku na obličeji ochrání před škodlivým vlivem slunečního záření.

Pleťového séra stačí jen pár kapek

Ženy s přibývajícími roky moc dobře vědí, že používání pleťového séra, které je našlapané omlazujícími látkami, je nepsanou nutností, zvláště pak v případě, že vám stále ještě záleží na tom, jestli na své okolí působíme mladistvým dojmem. Pleťová séra jsou skutečně bohatá na látky, které pleť povzbuzují, je ale dobré pamatovat na to, že se používá jen po kapkách. Rozhodně zde neplatí, že čím více si toho na obličej nanesete, tím mladší budete vypadat.

Jak se starat o oční okolí?

Oční okolí je na obličeji prvním místem, kde se začne projevovat stárnutí. Pokožka je zde velmi jemná a tenká, pokud o tuhle oblast správně nepečujete, brzy se zde objeví první vrásky – neboli jizvičky připomínající, že stárnete. Proto se naučte používat speciální krémy určené právě pro péči o oční okolí, které pomáhají zlepšit pružnost a pevnost pokožky. Obsahují účinné látky, mezi něž patří kupříkladu peptidy a ty zmírňují otoky i váčky pod očima, mírní viditelnost tmavých kruhů a pomáhají předcházet vzniku vrásek.

Noční krém používejte vážně jen na noc

Opravdu není jedno, jestli ráno použijete krém noční a večer zase denní, kdyby to bylo šumafuk, krémy by se poté nemusely od sebe vzájemně rozlišovat, nemyslíte? Proto noční krém používejte vážně jen na noc. Noční krémy jsou hutnější a mastnější, obsahují v sobě látky, které fungují při zpomalování stárnutí a také zabraňují tvorbě vrásek. V nočních krémech také zpravidla najdete kyselinu hyaluronovou, retinol nebo koenzym Q10, což jsou látky, které nejlépe pracují během toho, co nerušeně spíte.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.