Jste nezávislí, volnomyšlenkářští, máte rádi dobrodružství a nenecháváte se spoutávat konvencemi? A k tomu všemu plánujete vstoupit do svazku manželského? Pak přesně pro vás je svatba ve stylu Boho tím pravým ořechovým. O co se vlastně jedná?

Zkratka Boho má svůj původ ve slově bohém, které má zase velmi blízko k alternativnímu pojmenování našich končin Bohemia. To že, Češi měli k bohémství vždy blízko, vyjadřuje i nezkrácený název Boho stylu svatby a tím je Bohemian style neboli bohémská svatba.

Tento styl kombinuje neotřelost, originalitu a nespoutanost doplněné o prvky hippie, etna a gypsy stylu. Ideální je právě pro lidi nespoutané, mající úzký vztah k přírodě a neřešící, co tomu řeknou lidé.

Rezervace kostela není nutná

Žádné honosné katedrály budící svou monstrózností až úzkost, žádné vyčesané drdoly a nevěsty s kouřovým líčením. Hlavním znakem boho stylu je svoboda. Jako místo pro obřad postačí zahrada, louka či pole nebo srub. Nezapomeňte ale upozornit svatební hosty, že svatba nebude pojata v tradičním duchu a podle toho také mají volit garderobu a hlavně obutí.

A jak je to s oblečením nevěsty a ženicha?

V jednoduchosti je krása, sděluje staré přísloví. A nemýlí se. Šaty nevěsty vyznávající boho styl jsou vzdušné, lehké, nikde neškrtí a nejsou překombinované. Obvykle jsou z bavlny nebo šifonu a doplněné o krajkový živůtek. Zachovávají ale tradiční barvy, od bílé po smetanovou.

Ženich může s klidem na duši přijít ve lněných kalhotách vyhrnutých nad kotníky, což je velmi praktické zejména na poli. Dále bez saka a vázanky, v jednoduché vzdušné košili pastelových barev. K bohémskému stylu se skvěle hodí sandály, takzvané gladiátorky, ženich může obout klasické polobotky. Nebo mohou být oba bosi, pokud se svatba koná například na pláži.

Luční kvítí do ruky i na hlavu

Nevěstina kytice doplňuje uvolněný outfit a obvykle kombinuje luční květy s řezanými a rozhodně nemá pravidelný tvar. Květy si může nevěsta ozdobit i hlavu a místo závoje použít květinový věneček z toho, co má zrovna po ruce. S rozpuštěnými dlouhými vlasy vypadá tato ozdoba zvláště romanticky a nevinně a nevěsta se alespoň na jeden den promění v lesní vílu či divoženku.

Svatební výzdoba po vzoru přírody

Luční a sezónní květy nepatří pouze do ruky a na hlavu nevěsty, ale s úspěchem je použijete i na výzdobu svatebních prostor. A nešetřete. Velké množství květin ve vázách či obyčejných zavařovacích sklenicích posune vaši svatbu na úplně jiný level a vytvoří z ní nezapomenutelný zážitek. Na noční párty vybavte svatební stoly svíčkami a lucernami a výsledný efekt bude dokonalý.

A ještě drobnost, nezapomeňte na svatební oblouk či slavobránu, pod níž si řeknete své ANO. Bohatě ji vyzdobte květinami, cestu k ní vysypte růžovými lístky, případně potáhněte kobercem.

svatba-v-boho-stylu-navrat-k-prirozenosti-02
svatba-v-boho-stylu-navrat-k-prirozenosti-01

Dort ve stylu „naked“

Slyšeli jste už o nahém dortu? Tak přesně ty jsou letošním hitem. A v rámci boho stylu svatebního veselí grandiózní sladkou tečkou na závěr svatební hostiny. Zdobení a všelijakých marcipánových pitvořinek je na nich pomálu. Zato nadchnou přírodním zdobením z čerstvého nejen lesního ovoce, květů, případně jehličí a šišek pokud jsou ženich s nevěstou opravdu odvážní.

Takže pokud jste pozváni na svatbu ve stylu boho, či plánujete v podobném duchu uspořádat vlastní obřad, nezapomeňte: Jehličí vyplivnout!

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze