Svatba: šaty na míru versus šaty půjčené ze salonu

Na váš Den – „D“ chcete mít vše dokonalé. Od výzdoby, po harmonogram a jídlo. Jednou z dalších (ačkoliv příjemných) starostí jsou svatební šaty. Ty by měly celé být podle vašich představ, abyste si ve váš den připadala jedinečná jako princezna. Poradíme vám, jestli je lepší nechat si pohádkové šaty ušít, nebo mrknout do svatebních salónů.

Osobní vyzkoušení, profesionální přístup

Svatební salony mají mnoho výhod. Tou největší je bezesporu profesionální přístup. Nejen, že mají široké výběr svatebních šatů, ale také vám poradí, které by pro vás byly ty pravé. V potaz vezmou nejen váš styl oblékání, ale také věk a postavu. V podstatě se nemusíte o nic starat, ve svatebních salonech se vám dostane servis, který si vysnila každá žena při výběru svatebních šatů. Samozřejmostí je také sklenička šampaňského, která nesmí chybět.

V čem je tedy háček? Především v ceně za půjčovné. Ta je totiž v průměru 2-3x vyšší než pořizovací cena šatů. Svatební salony mívají sice široký výběr svatebních šatů, často se ale jedná o šaty, které jsou okoukané. Pokud tedy sníte po svatebních šatech čistě podle vašich představ, které nikdo nemá a vám ušité na míru, doporučujeme spíše švadlenu.

Švadlena splní vaše přání

Malovala jste si jako malá svatební šaty na papír, nebo jste snila, že budete módní návrhářka a šaty si sama navrhnete nebo dokonce ušijete? Pokud chcete mít pohádkovou svatbu, i tento pohádkový sen se vám může splnit. V okolí vašeho bydliště je jistě mnoho švadlen, které vám ušijí šaty přesně podle vašich představ a na vaši postavu. Dočkáte se tak originálních svatebních šatů, které budete nosit jen a jen vy, nikdo jiný. Velkou předností je také cena za tyto šaty, ta se pohybuje od 3 – 10 tisíc. Nemusíte si ale dávat pozor a bát se, že je zničíte při oslavě, abyste neplatila pokutu. Jsou pouze vaše a jak s nimi naložíte je čistě na vás.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.