Svatba: jak vybrat dokonalé datum?

Řekla jste ano? Gratulujeme. Plánování svatby si zasluhuje promýšlet každičký detail. Velkou pozornost radíme upřít termínu vaší svatby. Na ten se totiž váže výběr svatebního místa a ty nejžádanější svatební místa jsou rezervované i rok dopředu! Zkuste proto několik našich tipů, podle kterých lze vybrat dokonalé datum pro dokonalý den.

Výběr ročního období

Krok číslo jedna je, vybrat období, ve kterém byste chtěli svatbu uspořádat. Nejoblíbenějším ročním obdobím pro svatební obřady je bezesporu léto, kdy je slunečné a teplé počasí. V patách mu je nádherné barevné jaro, které na svatebních fotografiích vytváří dokonalé zátiší. Své kouzlo má ale také podzim, především pak v období babího léta. A potom je tu vánoční zima. V chladných měsících nejsou svatby tak časté, o to více jsou ale originálnější a jedinečné.

Datum, které je pro vás něčím významné

Máte-li jasno o ročním období, je na čase vybrat konkrétní termín. Zkuste vybrat takové datum, které pro vás má v daném ročním období nějaký význam. Jak známo – muži mají obecně problém s pamatováním si důležitých datumů, proto spojíte-li nějaké pro vás výjimečné datum s termínem vaší svatby, rázem máte jistotu, že váš nastávající na tento termín už jen tak nezapomene (tedy snad). Když se dohodnete na termínu, můžete začít plánovat i svatební oznámení, které jsou většinou graficky sladěné v barvách nebo tématu svatby.

Pátek nebo sobota?

Ve většině případů se svatby pořádají o víkendu, případně už v pátek. Je-li vaše svatba v sobotu, máte větší jistotu, že vaši hosté budou mít volno a nebudou muset do práce. Na druhou stranu v pátek mají alespoň o důvod více utéct z práce dřív. Nezapomeňte také, že máte ze zákona dva dny pracovního volna pro přípravu vaší svatby. Byla by škoda o ně přijít ne?

Foto: Unsplash.com.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.