Sukně, která vypadá jako ručník? U Balenciagy ji pořídíte za více než 20 000 Kč. Ostatní značky si z ní právem střílí

Balenciaga, módní značka proslulá svými odvážnými a často kontroverzními designy, se opět dostala do popředí diskuzí. Tentokrát však nevzbudila pozornost z důvodu geniálního a inovativního designu.

Balenciaga ve své kolekci pro jaro 2024 představila sukni, která je v podstatě obdélníkovým kusem froté bavlny se dvěma vnitřními knoflíky a nastavitelným pasem. Dobře, kromě toho ještě nabízí vyšité logo a nepochopitelné varování o čištění pouze v chemické čistírně. To vše za cenu 925 dolarů.

Když móda přestává být střízlivá

Reakce veřejnosti na tuto novinku však není tak pozitivní, jak by si možná Balenciaga představovala. Mnozí se ptají, zda značka nezašla příliš daleko a tímto krokem nešlápla úplně mimo realitu.

Balenciaga se již dříve pyšnila šokujícími designy, včetně Crocs „střevíců“ a tašek, co vypadají jako pytle na odpadky. Avšak, tentokrát se zdá, že značka narazila na odpor veřejnosti a internetu, což lze vidět i v reakci značky IKEA.

Odpověď firmy IKEA

Švédská společnost, známá svým cenově dostupným nábytkem a dekorem, rychle spustila prodej své vlastní verze „ručníkové sukně“ za mnohem přijatelnější cenu – 15 dolarů. Tímto způsobem IKEA obratně troluje luxusní značku a nabízí alternativu, která je cenově dostupná pro běžného spotřebitele.

Další kontroverze kolem značky

Kontroverze kolem této ručníkové sukně přichází v době, kdy Balenciaga čelí i jiným výzvám. Po kontroverzi ohledně obvinění z propagace dětské pornografie v roce 2022 slíbil kreativní ředitel Demna změnu směru k jednodušším a vysoce kvalitním kouskům. Avšak tato nová excentrická sukně zdá se být v rozporu s tímto slibem.

Zda tato kontroverze pomůže nebo poškodí pověst Balenciaga, teprve zjistíme. Nicméně online diskuse a reakce ukazují, že veřejnost má jasný názor. Možná je to signál, že v módním světě není vše dovoleno, a že extravagantní nápady nemusí vždy sklízet úspěch.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.