Suchá a zarudlá pleť v zimě? Zvládněte ji s těmito tipy

woman blowing snow on her hands

Zimní období a chladné počasí s sebou nese výzvy pro naši pleť. Mrazivé teploty, nízká vlhkost a časté vystavení větru mohou způsobit suchost a zarudnutí pleti, což může být pro mnoho lidí obtížným problémem. Proto vám v tomto článku přinášíme několik jednoduchých tipů, se kterými si můžete zachovat krásnou a zdravou pleť i v zimních měsících.

Dostatečná hydratace

Jedním z klíčových faktorů pro udržení pleti v dobré kondici je dostatečná hydratace. Chladné teploty a suchý vzduch mohou vysušit pokožku, takže je důležité pít dostatek vody a používat hydratační krémy s vysokým obsahem vlhkosti. Krémy na bázi hyaluronové kyseliny jsou vynikající volbou, protože dokáží vázat velké množství vody a udržovat ji v pokožce.

Woman Applying Lotion on Hand
Foto: Pexels

Mírná teplota vody při mytí obličeje

Horká voda může dále vysušit pokožku. Dopřejte své pleti jemné ošetření pomocí vlažné vody a vyhněte se horkým sprchám nebo dlouhým koupelím, které mohou odstranit přírodní oleje z pokožky.

Šetrné čištění a exfoliace

Používejte jemné čisticí prostředky a vyvarujte se agresivním exfoliačním produktům, které by mohly pokožku podráždit. Čistěte pleť večer a ráno, abyste odstranili nečistoty a přebytečný maz, ale nepřehánějte to, abyste pokožku nevysušili.

Ochrana před UV zářením

I v zimě je důležité chránit pleť před škodlivými účinky slunečního záření. Používejte pleťové krémy s UV filtry, zejména pokud trávíte čas venku. Sluneční paprsky mohou pokožku vysušit a způsobit další problémy.

Zvlhčování vzduchu

Vytvořte optimální prostředí pro svoji pleť tím, že udržujete optimální vlhkost vzduchu v místnostech. Používáním zvlhčovače vzduchu můžete předejít nadměrnému vysušení pokožky.

Začlenění omega-3 mastných kyselin do stravy

Strava hraje důležitou roli v celkovém zdraví pokožky. Dopřejte svému tělu dostatek omega-3 mastných kyselin, které se nacházejí například v rybím oleji, lněném semínku nebo ořechách. Tyto látky pomáhají udržovat pokožku hydratovanou a jasnou.

close up photo of Almonds
Foto: Unsplash

Omezení kofeinu a alkoholu

Kofein a alkohol mají dehydratační účinky, což se projeví i na pleti. Snažte se omezit jejich konzumaci a doplňte stravu o více vody a čerstvého ovoce a zeleniny.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.