K podzimu neodmyslitelně patří pestré barvy, do kterých se zahaluje příroda. Patří k němu první ranní mrazíky, kterými nás umí nepříjemně zaskočit. A patří k němu i časté deštivé počasí, kdy jsou ulice plné vody a vyrazit ven jen tak v teniskách rozhodně není nejlepší nápad…

Když se řekne “gumáky”, vybavíme si dětství

Přiznejte se! Které z vás se stejně jako mě při vyslovení slovíčka “gumáky” v hlavě tak nějak automaticky objeví vzpomínky na dobu, kdy jsme ještě byly děti? Jako děti jsme je totiž nosily snad úplně všichni a byly to ty nejvíc cool boty, protože se s nimi mohlo do louží a kaluží – a to bylo prostě super!

Gumáky ale rozhodně nepatří jen dětem. Je sice pravda, že u nich je vídáme dnes a denně, zvláště teď v tomhle počasí, kdy je zkrátka jednoduší vyrazit do ulic v bezpečí “botiček do deště”, nežli se nechat zaskočit deštěm a mít v botách potopu.

Troufnete si je nosit i teď?

I přes všechny předsudky, že se gumáky hodí jen k dětem, je mnoho z nás nosí i jako “velký dospělák”. A podle mě je to super, protože gumáky jsou bezva. Dávno neplatí, že by byly k dostání jen klasické zelené nebo třeba svítivě žluté. Dneska si rozhodně máte z čeho vybírat a byla by podle mě velká škoda na tyhle bezva botky na podzim nevsadit.

S nimi totiž uděláte velkou parádu, to se vsaďte!

Nemusí to být jen černá nebo šedá

Holinky, gumáky nebo jak je chcete nazývat, určitě nemusí být jen černé nebo šedé. Naopak, teď na podzim, kdy je počasí často sychravé a ošklivě šedé, je super vytasit se s barevným holinkami, se kterým vás na ulici jen tak někdo nepřehlédne.

Krátké nebo vysoké?

Tahle volba je jen na vás. Pokud se nošení gumáků nebráníte, pak si klidně pořiďte klasiku v podobě těch vysokých. Vypadají super, když si k nim vezmete legíny nebo těsné, upnuté džíny. Pakliže k holinkám až tolik netíhnete, ale přesto nechcete mít v dešti promáčené ponožky, pak jsou pro vás ideální gumáky v kotníčkové verzi. Vůbec nevypadají špatně.

Foto: Pinterest.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze