Tipy, jak vytvořit stylovou kancelář

I když se tomu bráníme sebevíc a nechceme si to za žádnou cenu přiznat – v práci trávíme více času než doma. Abychom se v práci alespoň z části cítili jako doma, je důležité vytvořit si stylovou kancelář, na kterou budeme právem pyšní. Prozradíme vám tipy, jak na to.

Doplňky, které máte rádi

Málokdo z nás obyčejných smrtelníků si může vybavit kancelář přesně podle svého gusta. Také máte ve své kanceláři minimálně tři druhy dekorů nábytku, protože na vybavení kanceláře novým nábytkem zkrátka nejsou finance? Nejste v tom sami. I to se dá ale vyřešit. Že je každý nábytek jiný si nikdo nevšimne, když doplňky sladíte do jedné barvy. Pokud vám váš nadřízený povolí vybavit si kancelář dle svého gusta za pomocí všemocných doplňků a dekorací, může to být pro vás malá výhra.

Dekorativní vybavení kanceláře si dost možná budete muset hradit ze svého. O to šťastnější však můžete být při případném odchodu ze zaměstnání – všechny ty milé drobnosti si budete moct vzít s sebou.

Barvy doplňků

Barvy doplňků by měly být především pozitivní. Zelená přinese do kanceláře svěžest a dobrou náladu. Modrá zase vzdušnost a pocit útulnosti. Díky žluté si můžete rozzářit i ten nejvíce pochmurný den a s bílou barvou dosáhnete klidu a pohody. Tip: Milujeme rose gold, co vy?

Málo je někdy více

Držte se pravidla minimalismu. Abyste v kanceláři neměli pocit zahlcenosti, ať už prací, nebo nejrůznějšími papíry s poznámkami – vyhoďte vše nepotřebné a vyřaďte nábytek, který vám akorát překáží (zvlášť jedná-li se o výplod socialistického designu). Držte se čisté linie a zajímavých geometrických tvarů.

Dostatek světla

Dostatek přirozeného denního světla potřebujeme nejen pro správné fungování očí, ale také kvůli dobré náladě a celkové pozitivní atmosféře. Koho by nepotěšila kancelář prosvícená slunečními paprsky skrze žaluzie (pomineme-li skutečnost, že mohou odhalit dvoumetrovou hromadu práce, kterou ještě musíte udělat).

Moderní hrníček

Také se neobejdete bez ranní kávy? Hrníček s kávou na vás bude koukat převážnou část pracovní doby, proto je velmi důležité vybrat si takový, který vám připomene, kdo jste, nebo vám naopak zvedne náladu pokaždé, kdy se na něj podíváte.

 

Tip: Hrníček s vtipným textem HAKUNA MATATA vám zaručeně zvedne náladu s každým loknutím vaší milované kávy.

Foto: Pinterest, Unsplash.com.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.