Styl líčení, který je aktuálně in? Rychlost a zároveň přirozenost hrají prim

Aktuální trend v líčení říká, že přirozenost by měla být na prvním místě. Jednoduchý make-up look totiž zvládne každá z nás! V současné době je to velký trend, který ušetří krom času i peníze, jelikož k jednoduchému přirozenému líčení není třeba mnoho dekorativní kosmetiky.

Jak začít? 

V první řadě udělejte čistku ve své sbírce dekorativní kosmetiky a ponechte si jen několik základních produktů. Je zbytečné mít dvacet paletek očních stínů, které s největší pravděpodobností nevyužijete a nemáte šanci je spotřebovat.

Začněte s vyřazením produktů, které jsou staré a mnohdy i prošlé. Na obalu je vždy uvedena doporučená doba, do které by se měl produkt po otevření spotřebovat. Jakmile produkt začne zapáchat, měnit konzistenci nebo barvu, raději se ho zbavte.

Foto: Shutterstock

Je to o zvyku 

Pokud jste zvyklá se běžně líčit výrazně, ale rozhodla jste se pro přirozenější make-up, možná si budete nějakou dobu zvykat. Zkuste se tedy postupně líčit méně a méně, až se dostanete do fáze, kdy vám minimální make-up bude vyhovovat a sžijete se s ním. Sama uvidíte, kolik času ušetříte.

No make-up look

„No make-up“ (nebo také „nahý make-up“) je v současné době velice populární styl líčení a to především u slečen školou povinných, které s make-upem teprve začínají a nemohou si dovolit chodit do školy výrazně nalíčené. Princip spočívá v tom, že se nalíčíte natolik decentně a přirozeně, že na první pohled ani není poznat, že na sobě nějaké šminky máte. Důležité je podtrhnout své přednosti.

Foto: Shutterstock

Základ pro dokonalý minimalistický make-up? Zdravá pleť

Jak už bylo řečeno, pokud se líčíte minimálně, stačí vám jen několik základních produktů. Ušetřete tedy na dekorativní kosmetice a raději investujte do kvalitní skincare. Zdravá pleť je totiž základ. Někomu pak stačí jen zvýraznit obočí, řasy, přidat jemnou rtěnku a rychlý decentní make-up je na světě.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!