Vzniku strií je důležité předcházet

Strie jsou velmi častý estetický problém, za který se mnoho žen tiše stydí. Strie nám na těle vznikají nejen v období dospívání, kdy dochází k překotnému růstu, ale jsou i vzpomínkou na těhotenství nebo na období, kdy jsme měly problémy s váhou.

Určitě se shodneme na tom, že strie nejsou na pohled nic lákavého. Možná se není čemu divit, že se za ně my ženy stydíme a vehementně se snažíme tyhle jizvičky schovávat. Není ale lepší striím předcházet, nežli si pak stěžovat, že vám zhyzdily tělo?

Proč strie vznikají?

Příčinou vzniku strií je přílišné natahování a napínání kůže. Důvodem může být celá řada faktorů – růst během puberty, těhotenství, nezdravý životní styl a s ním spojené tloustnutí nebo také rychlý nárůst svalové hmoty.

Strie mají tendence vznikat na místech, kde dochází k nejrychlejší změně objemu. Patří sem například bříško, boky nebo zadeček, stejně tak i stehna nebo prsa – skutečně i tam má mnoho žen tyhle nevzhledné jizvičky. Striím se úplně nevyhnout ani paže, objevit se mohou také na zádech.

Jejich vznik není dán automaticky

Jak je možné, že moje kamarádka nemá po těhotenství ani jednu jizvičku, kdežto mě jako vzpomínka na čekání miminka zůstalo břicho plné strií?

Nutno vědět, že vznik strií není dán automaticky. Neobjevují se na těle každé těhotné ženy a mnohdy je nemá ani ten, kdo hodně přibere na váze. Strie vznikají na základě naší genetické dispozice. Jednoduše řečeno někdo má k jejich vzniku sklony a někdo zase ne, tak to prostě je. Vliv na jejich vznik má pružnost kůže.

Jak striím předcházet?

Možná úplně nejdůležitější prevencí je zvlhčování a promašťování pokožky. Zejména pak na výše zmíněných problémových partiích je potřeba, abyste kůži pravidelně a svědomitě promazávaly krémy, mléky, oleji a dalšími produkty, které zajistí, že bude pokožka vláčná a hydratovaná.

Dalším způsobem prevence je dostatečný přísun kyseliny hyaluronové, kterou lze přijímat prostřednictvím doplňků stravy. Nezapomínejte také na kolagen, i ten lze tělu dopřávat a zajišťovat formou vhodné stravy.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.