Stella McCartney uvedla novou kolekci z ekologické kůže zvané „Mylo“, která je vyrobena z podhoubí

Britská módní návrhářka Stella McCartney představila první kolekci oděvů vyrobenou z kůže Mylo. Mylo je udržitelná, veganská alternativa zvířecí kůže, která byla vyrobena z podhoubí. Tento nekonečný zdroj materiálu se nachází všude, kde rostou houby. Vyrábí ho firma Bolt Threads z Kalifornie. Podívejte se na to, jak mohou vypadat oděvy budoucnosti.

Oděv budoucnosti – veganská kůže z podhoubí

McCartney využila Mylo kůži firmy Bolt Threads. Vyrobila z ní dva pilotní kousky – černý podprsenkový top a kalhoty vojenského střihu. Oblečení bylo ručně vyrobeno z vrstev podhoubí a nylonu z recyklovaných materiálů v McCartney ateliéru v Londýně.

Top a kalhoty jsou opět provedeny ve stylu na pomezí femininní a maskulinní módy, jak je u Stelly zvykem. Celá její kolekce pro léto a podzim 2021 se nese ve stejném duchu. McCartney je průkopnicí, jako první sáhla po kůži Mylo, aby z ní ušila luxusní oděvy.

Pokud jste z tohoto počinu nadšení, musíme vás zklamat. Top a kalhoty nejsou na prodej. McCartney ale oznámila, že plánuje Mylo zakomponovat do oděvů v budoucích kolekcích, které už na prodej budou.

„Stojím si za tím, že moje značka by neměla slevit z nároku na luxus, a to ani ve jménu udržitelnosti. A právě kůže Mylo mi dovoluje toto mé předsevzetí naplnit.“ – Stella McCartney

Za udržitelnější módní průmysl

Stella spoléhá na to, že ve spolupráci s Bolt Threads a jejich inovacemi bude moci bojovat za udržitelnější módní průmysl. A to bez toho, aby slevila z nároků na kvalitu produktů její značky. Vypadá to, že v budoucnosti už nebudou muset zvířata trpět proto, abychom my mohli nosit krásné a módní oblečení. Společnost Bolt Threads se již delší dobu zajímá o inovace v materiálech, které by byly šetrnější jak ke zvířatům, tak planetě. A od spolupráce se Stellou McCartney si slibují velké věci.

Souhlasíte s tím, že by se módní průmysl měl změnit? Nevadilo by vám nosit místo pravé kůže třeba právě Mylo, která je vyrobena z podhoubí?Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

anmacur

Studentka historických věd a redaktorka na volné noze se zálibou v hudbě, cestování, zdravém životním stylu a také módě.