Správná péče o pleť v zimě je důležitá pro zachování mladistvého vzhledu

A je to tu zase: rok se s rokem sešel a zima klepe na dveře. Nejenže musíme myslet na to, jak se během studených měsíců zahřát, ale myslet bychom měly i na to, jak se v nechladnějším období v roce starat o naši pleť, která je vystavena nejedné zkoušce.

V zimě musíme na péči o pokožku dbát úplně stejně, jako třeba v létě, akorát s tím rozdílem, že je na místě zamyslet se nad vhodnou volbou produktů, jež při starost o pleť použijeme. A víte, jak se v zimě správně starat o pleť?

Foto: Pexels.com

I když se sluníčko neukáže, UV ochranu nepodceňujte

V létě by málokterou napadlo vystavit obličej sluníčku bez použití krému s UV ochranou. V zimě na to ale často zapomínáme, protože sluníčko není tak často vidět a my podléháme dojmu, že v tomto období prostě tolik neškodí. Jenže to je omyl.

I když se v zimě sluníčko ukáže jen zřídka, může pleti uškodit stejně, jako v létě, kdy svítí třeba celé dny. Proti i teď v zimě myslete na použití krému s UV ochranou.

Hydratovat je důležité i v zimě

Hydratační krémy mají v zimních měsících své nezastupitelné místo v naší kosmetice. Zima totiž dává naší pleti zabrat, ta je často suchá, napnutá a celkově nepříjemně podrážděná.

Nebojte se proto používat klasické hydratační krémy a nevěřte dávno zbořenému mýtu, že v sobě obsahují vodu a ta pak na pokožce zamrzá. Pro ženy s citlivou pokožkou, nebo majitelky suché pleti, lze doporučit hutnější krémy na bázi emulze vody v oleji – olej zůstane na pokožce a vytvoří ochranný film.

Foto: Depositphotos.com

Nezapomínejte na rty, i ty si zaslouží chránit

Starat se o pleť je jedna věc, ale co rty, které jsou nedílnou součástí obličeje a stejně jako naše pokožka jsou každý den vystaveny mrazu a studenému větru?

Určitě proto nezapomínejte pečovat ani o ně, zanedbávané rty mají tendence se vysušovat a následně praskat, co je nepříjemné a kolikrát i pěkně bolestivé. V zimě proto myslete na použití balzámů na rty, postačí i klasický jelení lůj nebo pomáda. Zkrátka cokoli, co rty ochrání před mrazem a nepříznivým počasím. A pořád je lepší něco, nežli vůbec nic.


Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!