Správná péče o oblečení a doplňky prodlouží jejich životnost

Za oblečení a doplňky jsme schopné utratit tisíce. Některé z nás jdou, co se výdajů týče, ještě dál a částky, které utratí za oblečení, boty nebo kabelky, by kdekomu jinému z fleku vyrazily dech.

K čemu nám ale je, že utratíme balík za krásné oblečení nebo neodolatelné doplňky, když se pak o ně neumíme správně starat a (ne)vědomě tak snižujeme jejich hodnotu a životnost?

Jak se zouváte?

Když přijdete domů, ta úplně poslední věc, kterou chcete udělat, je sehnout se a jemně si sundat boty, že? Většina z nás to tedy dělá tak, že za pomoci jedné nohy sundá nejdříve jednu botu, poté nohy vystřídá a zuje si i tu druhou. V lepším případě pak boty uložíte do botníku, v tom horším případě do nich ještě lehce kopnete, aby nepřekážely v cestě.

Achjo. Cožpak takhle se to dělá? Všechny moc dobře víme, že rozhodně ne, ale přesto to většina z nás dělá, možná už tak nějak automaticky, že? A nenapadne nás přitom se zamyslet nad tím, že si tímhle postupem botky znehodnocujeme.

Jak skladujete spodní prádlo?

Spodní prádlo je nejen základem našeho outfitu, ale je to také první věc, která přichází do styku přímo s naší pokožkou. Pokud jde o skladování, mnoho žen dělá tu chybu, že kalhotky nahází do jednoho šuplíku, bez ohledu na materiál, ze kterého jsou vyrobené. Nenapadne je, že se luxusní a drahé krajkové kalhotky, které je stály nemalé peníze, mohou poškodit o ty levnější bavlněné.

U podprsenek je tomu podobně. Jak skladujete podprsenky, zejména ty, které mají kostice? Pokud přiznáte, že je skládáte a překládáte jim košíčky, pak byste zasloužily dostat přes prsty. Jasně, podprsenka je v tomto tvaru lépe skladná, ale také se velmi pěkně ničí. A vážně si chcete zničit podprsenku, která vás vyšla klidně i na tisícovku, ne-li více?

Jak perete džínovinu?

Džínovina je materiál, který je trendy už mnoho let a my můžeme směle tvrdit, že trendy bude i nadále. Kousky z džínoviny nás jednoduše baví a nosit je pro nás znamená radost.

Co ale péče o oblečení z džínoviny?

Možná i vy děláte tu chybu, že při praní džín, riflové košile, šatů nebo zkrátka kteréhokoli jiného kousku z tohoto materiálu, přidáváte do pračky také aviváž. Co by ne, prádlo pak nádherně voní, že? Jenže pokud jde o džínovinu, aviváž nemá v pračce co dělat! Proč? Pokud to nevíte, džínovina a zejména ta s příměsí elastanu, nesnese žádné změkčovadlo. Zbytečně tak tyhle kousky ničíte.

Foto: Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.