Spolek „Baculaté křivky“ pomáhá českým ženám s pár kilo navíc najít ztracené sebevědomí

Ahoj, jmenuji se Lenka a jsem žena jako Ty, ale jsem trochu jiná, mám nekonfekční velikost, jsem totiž baculka. Celý život se svojí váhu nějakým způsobem bojuji, ale asi před 5 lety jsem si řekla: „přihlásím se na přehlídku jako plus size modelka.“ Ve snu by mě nenapadlo, co vše odstartuje tento nápad.

Slovo dalo slovo a já se v listopadu 2014 spolu s dalšími ženami kyprých tvarů prošla při módní přehlídce, která se konala na konferenci Miluj své tělo. Poprvé jsem zažila pocit, že někam patřím a s modelkami jsme si rozuměly natolik, že za pár měsíců založily facebookovou stránku Baculaté Křivky.

Ani jedna jsme v té době netušily, kam nás kroky povedou, ale zkusily jsme to. Během prvního roku nás sledoval nespočet lidiček a my se rozhodly začít připravovat akce pro baculky.

Nepodporujeme obezitu, přejídání a jiné podobné věci, ale když už je žena baculatá, ráda se hezky obleče, nalíčí, učeše a vyrazí do společnosti, ve které se může cítit, že je sama sebou? Přesně proto tyto ženy jsme tady my! Snažíme se hledat nové obchody s plus size módou, fotíme outfity, spolupracujeme s vizážistkami, kadeřníkem Petrem Jirouškem a připravujeme mnoho skvělých akcí.

V roce 2016 jsme poprvé uspořádaly soutěž Miss Baculaté Křivky, neboť jsme chtěly krásným ženám s minimální konfekční velikostí 46 udělat radost a zvednout jim sebevědomí. Finálový večer byl úžasný a obecenstvo baculaté krásky obdivovalo.

Od první akce uplynulo již 5 let a nyní připravujeme již finále dalšího ročníku Miss Baculaté Křivky 2020.  Finalistky jsou z celé České republiky a musím podotknout, že to bude mít porota velmi těžké.

Před dvěma lety se nám podařila úžasná věc a to naši pouhou skupinu povýšit a stal se z nás spolek. Bohužel se za tu dobu náš tým pozměnil, ale na chodu stránek se nic nezměnilo. Připravujeme pro čtenáře články o módě, líčení, rozhovory, osobní příběhy nebo články o sebevědomí, které jsou často tvořeny z osobních zkušeností. Také se můžete těšit na několik akcí, které běžně připravujeme, např. Bál Baculatých Křivek, Vánoční setkání, Jarní setkání, Miss Baculaté Křivky.

Za tým BK, Lenka Sovová.

Foto: Baculaté Křivky, z.s.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!