Je ráno, za chvíli vyrážíte do práce a přitom ještě stále poskakujete před skříní jen ve spodním prádle. Oblečení máte sice dost, ale nic vhodného na sebe! Zdá se vám tato situace povědomá? Osvojte si následující pravidla a využijte váš šatník na 100%!

1. Zbavte se toho, co nenosíte

Pokud chcete ve skříni skutečně něco najít, musíte na hledání udělat prostor! Nemilosrdně vyřaďte všechny kousky, do kterých se nevejdete, nebo které vám jinak nesedí. Na internetu je spousta míst, kam je můžete nafotit a prodat nebo třeba vyměnit za jiné. Nemá cenu skladovat věci, které už dva roky přesouváte z místa na místo!

2. Pořiďte si univerzální kousky

Je sice krásné mít od každé barvy jedno tričko, ale pokud je stejně nikdy nenosíte, nemá to sebemenší smysl. Pořiďte si raději pár kvalitních nadčasových kousků v bílé, černé, šedé a třeba modré, pokud vám sluší. Tyto barvy se dají kombinovat s barevnými svetříky, šátky a doplňky a vytvářet tak jinak laděné outfity. Upřímně, kolikrát jste na sobě měla tu sytě rudou halenku?

naucte-se-nosit-snehove-bilou-05
co-si-obleknout-na-rande-v-zime-04

3. Vnímejte, co nosíte

Zkuste si měsíc zapisovat či fotit outfity, ve kterých skutečně vyrážíte ven. Objevují se vám v nich stále stejné kousky či kombinace? Zaměřte se na ně! Vyjadřují totiž přesně ten styl, ve kterém se cítíte nejlépe. Držte se při příštím náletu na výprodej těchto kousků a pořiďte si jen takové, které se k nim hodí. Pokud si koupíte další extravagantní výstřelek z druhého konce barevného spektra, pravděpodobně ho nebudete nosit.

4. Sestavte si outfity

Oblečete si své oblíbené kombinace, vyfoťte se v nich a fotky si nalepte na dveře šatníku. Až zase budete ráno ve spěchu hledat, co na sebe, tahle nápověda vám dost pomůže. Uvidíte, co vám sluší a sáhnete po osvědčených šatech.

5. Dopřejte si výrazné doplňky

Máte v šatníku už převážně univerzální kousky neutrálních barev, ale rádi se jednou za čas trochu odvážete? Pořiďte si barevné náušnice, výrazný náhrdelník či extravagantní kabelku! Dodají vašemu outfitu šmrnc aniž byste museli sahat po netradičním kousku oblečení. Kombinujte osvědčené oděvy na různé způsoby!

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze