Spodní prádlo považujeme za samozřejmost. Myslíme si, že o něm víme všechno. Je pro nás naprosto běžnou a obyčejnou věcí, které zpravidla není potřeba věnovat pozornost. A jsme přesvědčené, že při jeho nošení nemůžeme nic udělat špatně. Co když to ale není pravda?

I spodní prádlo má svá pravidla

V dnešním článku se nechci věnovat správnému výběru spodního prádla, i když je pravda, že mnoho žen a dívek dnes a denně nosí nevhodnou velikost podprsenky, která jim nejenže vůbec nelichotí, ale mnohdy způsobuje i nepříjemné zdravotní obtíže, jako třeba bolest v zádech.

Ne.

V dnešním článku se chci zaměřit na chyby, kterých se mnoho z nás dopouští a třeba ani netuší, že je to tak vlastně špatně. Je potřeba si uvědomit, že i spodní prádlo má svá pravidla, která bychom měly respektovat.

Vybíráte si vhodný materiál?

Ráda bych řekla, že materiál hraje při výběru spodního prádla hlavní roli, jenže to není tak úplně pravda – alespoň ne u každé z nás. Ano, spodní prádlo bychom měly vybírat zejména s ohledem na to, ze kterého materiálu je vyrobeno, jenže mnoho z nás dává přednost spíše pěknému designu – a to si klidně sáhněte do svědomí, jestli to náhodou neděláte zrovna tak.

Nejlepší volbou, pokud jde o spodní prádlo, je bavlna. Ta je příjemná na dotek, je dostatečně prodyšná, což je na určitých částech těla více než žádoucí a nevyvolává podráždění ani jiné nechtěné reakce.

Nosíte spodní prádlo dva dny za sebou?

Ale notak! Nejsme přece malé děti, abychom nevěděly, že se spodní prádlo mění každý den a že se v žádném případě nenosí dva (nebo i více dní!) za sebou. Tohle je základ, který se vštěpuje do hlaviček už malým holčičkám, ty větší naopak vědí, že tohle se prostě nedělá.

Měníte spodní prádlo po cvičení?

A teď ruku na srdce: když si jdete zacvičit, nebo si třeba doma dáte podle videa na youtube do těla, vyměníte si potom spodní prádlo, nebo nadále zůstáváte v tom, ve kterém jste cvičily? Pokud právě teď přiznáváte, že spodní prádlo neměníte, měly byste vědět, že zpocené kalhotky představují hotový ráj pro nejrůznější bakterie a kvasinky, které vlhko potřebují k tomu, aby se mohly množit a způsobovat vám nepříjemné zdravotní obtíže.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze