Dvojčata Ashley a Mary-Kate Olsen zná jistě každý z nás a to především z televizních obrazovek. Jde o světově známé herečky, které natáčely filmy už od dětství. Jistě si pamatujete si na filmy jako Malé dohazovačky, Táta z billboardu, Gólová výměna, nebo Jeden den v New Yorku?

Dnes jsou tato dvojčata spíše známé především jako módní návrhářky.

Od filmu k módě

Dvojčata se věnovala natáčení filmů a seriálů od svých pouhých 9 měsíců. Věnovaly tak herectví velkou část svého života.

Není divu, že se ve svých 18. letech cítily vyčerpané a herectví už nebyl jejich smysl života. Byly tak postavené před velké rozhodnutí, čemu se budou věnovat na dále. Jedno bylo ale jasné – nesmí to nést jejich jméno!

Chtěly se odpoutat od svého starého života a začít nový. Navrhly svou vlastní vůni. A vzhledem k jejich lásce k  módu se rozhodly, že založí svou vlastní značku. Tu pojmenovaly po sourozencích “Elizabeth and James”.

Značku vydaly pod firmou Dualstar, jejímž prezidentkami se staly v 18 letech! Módní návrháři byli skeptičtí. Další herecké hvězdičky, které se snaží prosadit jako módní návrhářky? To je přeci pasé. “Olsenky” ale ukázaly, že mají cit pro styl, vášeň pro módu a tvůrčího ducha…

A pak vznikla značka The Row.

Speciál o značkách: The Row dvojčat Olsenových 2

The Row

Módní značka The Row vznikla v roce 2005, a to především díky Ashley Olsen – starší z dvojčat. Ashley si na sebe navrhla tričko, ze kterého byla naprosto unešená a nadšená. Proto se rozhodla, že tričko vyzkouší i na ostatních ženách, zkoušela spolu se sestrou Mary-Kate různé designy a střihy.

Do roku 2006 dvojčata navrhla kolekci sedmi módních kousků, např. legíny, kašmírové šaty. Jejich kolekce slavila neuvěřitelný úspěch, módní dům Barneys New York koupil celou tuto kolekci. A tak odstartovala éra The Row, která slaví úspěch dodnes.

Od té doby uběhlo mnoho let. Na týdnech módy jsou jejich kolekce prezentovány každý rok a stále s větším úspěchem. Kolekce značky The Row jsou velmi bohémské, něžné a ženské.

Zároveň tak ale nemůžete očekávat provokativní střihy a hluboké výstřihy. Oblečení je inspirováno stylem samotných Olsen dvojčat.

Zajímavosti o značce:

  • Říká se, že Ashley více kontroluje finance a praktičnost jejich kousků, zatímco Mary-Kate je ten kreativní člověk, který návrhy navrhuje.
  • Na jejich módní přehlídky pravidelně chodí například Jessica Biel, Selena Gomez, Reese Witherspoon, Julianne Moore, nebo také Michelle Obama.
  • Značka The Row je v současnosti ve 164 obchodech a ve 37 zemích.
  • V tomto roce byla značka nominována Radou módních návrhářů Ameriky do kategorie – Návrhář roku dámského oblečení a také návrhář roku módních doplňků.

Foto: Facebook – The Row.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments