Náš speciál o značkách, ve kterém vám prozradíme informace o módní značce i zajímavosti o módních návrhářích, jistě už znáte. Teď nastal čas, abychom vám prozradili zajímavosti o milovaném a všemi zbožňovaném Alexander McQueenovi.

Lee Alexander McQueen

Začátky nebývají lehké. O tom věděl i tento slavný módní návrhář. Narodil se totiž v Londýně do rodiny taxikáře a učitelky. Mimo jiné měl 6 sourozenců, tudíž se mu rodiče nemohli věnovat tak jak by si zasloužil.

Alexander věděl, co chce, proto v 16 letech odešel ze školy a začal pracovat jako krejčí. Byl si jistý, že móda je pro něj to pravé. Proto se po několika letech stal studentem na známé módní škole Central Saint Martins College of Art and Design. Studium na této škole ho dostalo až ke značce Givenchy, kde byl hlavním módním návrhářem. Alexander ale toužil po sólové kariéře, proto založil značku, která nesla jeho vlastní jméno Alexander McQueen.

Pohádkový život – smutný konec

Přesto, že se Alexander vyšplhal ze dna na vrchol mezi nejznámější módní návrháře, jeho osobní život nebyl takovou pohádkou, jak si mnozí mysleli. V roce 2010 přišel šok pro všechny jeho fanoušky, kolegy, rodinu i přátelé. Dne 11. února spáchal Alexander sebevraždu – oběsil se.

Proč se rozhodl opustit svět módy a svůj život doteď přesně není jasné. Jeho sebevražda je ale spojována se smrtí jeho matky, která nastala týden před tím, než se rozhodl ukončit svůj život.

Alexander toho mnoho dokázal a ačkoliv už mezi námi není, jeho odkaz zůstává v módním průmyslu nadále, a to pod vedením Sarah Burton, která se stala ředitelkou značky.

Zajímavosti

  • Říkalo se mu “chuligán britské módy”.
  • V roce 2003 dostal Řád britského impéria.
  • Netajil se tím, že byl gay.

Foto: Facebook. 

Načítání...

Diskuze