Jméno Coco Chanel zná téměř každý, a to i ten největší odpůrce módního průmyslu. „Móda zmizí, ale styl zůstane.“ Jeden z nejznámějších výroků této módní ikony, která udávala módní trendy tím správným směrem.

Bez Coco Chanel by móda nebyla tím, čím dnes je. Proto je pro nás číslem jedna všech módních značek. V tomto díle našeho speciálu, kde vám představíme nejznámější módní značky a jejich světoznámé představitele, vám prozradíme proč Coco Chanel tak obdivujeme a prozradíme vám pár informací, které jste třeba o ní doposud nevěděli.

Gabrielle „Coco“ Chanel

„Coco“ je vlastně pouhou přezdívkou, kterou paradoxně tato ikona nesnášela. Vlastním jménem se jmenovala Gabrielle Chanel. Gabrielle se narodila ve Francii do rodiny podomního obchodníka. Po smrti své milované matky to byl právě její otec, který poslal všechny své dcery do sirotčince, kde se z ní stala rozumná, moudrá a odvážná žena.

Vše začalo v jejích 20ti letech, kdy začala pomáhat v obchodě s oděvy

Neměla postavení, které v její době bylo klíčové, neměla potřebné vzdělání ani peníze, které by jí celou cestu usnadnily. Coco Chanel si šla ale za svým a právě díky tomu jí dodnes obdivuje mnoho žen. Věděla, co od života chce. Věděla, že chce vytvářet módní kousky, které nositelky změní a stanou se nezávislými ženami, stejně, jako byla ona. Této vize se pevně držela.

Netrvalo dlouho a úspěch se dostavil. Během vrcholu své kariéry oblékala hvězdy jako Audrey Hepburn nebo Grace Kelly, které si její kousky naprosto zamilovaly.

images-of-coco-chanel-young-chanel-pictures-coco-chanel-via-mylusciouslife-689x1024Zajímavosti ze života klíčové osobnosti módy

  • Little Black Dress – malé černé šaty. Tento typ šatů představila v roce 1926 ve světoznámém časopise Vogue. Do té doby se černé šaty nosívaly pouze na pohřby a smuteční obřady.
  • Bydlela v hotelu. Dlouhých 37 let byl jejím domovem luxusní apartmán v hotelu Ritz v Paříži.
  • Nikdy neměla děti ani manžela. Měla ale hodně milenců a nápadníků. Věrná byla pouze módě.
  • Známou informací je, že často lhala o svém věku. Tvrdila, že se narodila v roce 1893 na místo v roce 1883. Ubírala si tím 10 let. Ano, opět další žena, které má problémy se stárnutím.
  • V roce 1917 předpověděla úspěch horizontálních pruhů, které přivedla do širšího povědomí. Díky tomu si dodnes můžeme užívat námořnického stylu.

Foto: Pinterest, Wikipedia.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments