Spánek je důležitý nejen pro krásu, ale i pro naše zdraví!

Spánek je velice důležitý nejen pro naše zdraví, ale také pro naši krásu a celkovou pohodu. Pokud nejsme dostatečně vyspalí a odpočatí, nejsme schopni přes den podávat optimální výkony  v každodenním životě. Nemluvě o tom, že nedostatek spánku může vést k nemalým zdravotním problémům. Strávíme jím zhruba jednu třetinu svého života, což rozhodně není zanedbatelné.

Říká se, že člověk by měl spát alespoň osm hodin. Je to minimální počet hodin, pod který bychom se neměli dostat. Na druhou stranu by ale  spánku nemělo být až příliš.

Spánek pro krásu

Už v minulosti si dámy dávaly krátkého šlofíka během dne, aby byly krásné a svěží. Někteří lidé to považují za pouhý mýtus a jsou přesvědčeni, že spánek nemá na náš vzhled žádný vliv. Pravda je ale taková, že má vliv obrovský a je pro náš život zkrátka nezbytně důležitý. Nedostatek spánku na našem těle může zanechat podobné následky, jako je tomu u procesu stárnutí, kterému se zejména ženy snaží obrovským obloukem vyhnout. Po dostatečně dlouhém a kvalitním spánku je pleť zdravá, svěží  a netrápí nás kruhy pod očima.

Kvalitní spánek

Kvalita spánku je klíčová. Můžete naspat klidně devět hodin, ale pokud vás během spánku něco rušilo, nemá skoro žádný efekt. Vyvarujete se tedy rušivých elementů, kterými jsou například televize, rádio nebo osvětlení v místnosti, ve které spíte. Důležité je také to, v kolik hodin se ke spánku uložíte. Odborníci říkají, že po desáté hodině je už pozdě na to, abychom se kvalitně vyspali. Také bychom měli mít před ulehnutím vyřízené vše, co jsme měli ten den za úkol, abychom na to už nemysleli. Stres by měl jít stranou.

 

Pokud máte potíže s usínáním, pomůžou klasické věci, jako například mléko s medem nebo čaj z meduňky. Rozhodně bychom neměli spánek podceňovat a měli bychom mu věnovat co nejvíce času, protože jak už bylo mnohokrát prokázáno, je prospěšný ve všech směrech.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.