Pokud jste zastánkyní rozjasňovačů a máte jich doma plný kosmetický kufřík, tak vás bohužel zklameme. Rovnou je můžete schovat hluboko do šuplíku. Užitečnější vám bude spíše pudr, jelikož je opět v módě matná pleť.

Někdy se až pozastavujeme nad tím, jakou rychlostí se mění trendy v módě a líčení. Jistě si všechny pamatujeme doby, kdy přišla na trh novinka zvaná rozjasňovač. Tenkrát tento kosmetický produkt zažíval obrovský boom. Dnes je ale všechno jinak.

Matná pleť není pojmem zcela novým.  Ženy si na ni potrpěly již ve starověkém Řecku a Římě, kdy nosily nánosy bílého pudru, aby jejich tvář byla bez lesku, sametová a bílá. Není ale třeba to takto přehánět. Pokud však chcete tento vracející se trend následovat, je důležité mít po ruce kvalitní produkty, které nebudou pleť příliš zatěžovat a nebudou způsobovat problémy. Kosmetiku  je třeba vybírat s pečlivostí.

View this post on Instagram

Kolejny dzień #wyzwaniekfs4 Tematem jest obróbka zdjęć. Postanowiłam wstawić zdjęcie mojej córki Julii, która według mnie ma bardzo fotogeniczną buzię i oczywiście dla mnie jako mamy była, jest i będzie najpiękniejsza istotą na świecie.Jedno z nich jest oryginalne. Proszę dajcie znać które według waszej opinii jest lepsze? Pierwsze czy drugie? Będę wdzięczna za opinię, ponieważ mamy z córka inne zdanie 😉 #kobiecafotoszkoła #portrait #model #modelka #beautifulgirl #makeup #makijaż #matte #qualitymakeup #beperfectcosmetics #beperfect #carnivalpalette #bluemakeup #makeup #slay #pinkmakeup #maccosmetics #nyxcosmetics #revolutionpro #glam #cutcrease #bluecutcrease #makeuprevolution

A post shared by Bar Bara (@barabellb) on

K dosažení dokonale matné a sametové pleti můžete využít dvě možnosti. V první řadě se nabízí použití pudru, ideálně přes hydratační make-up nebo BB cream. Pokud ale máte pocit, že vám nevyhovuje nebo nevíte, jak ho správně nanášet, můžete použít pouze make-up nebo BB cream s matujícím efektem, kterých dnes existuje celá řada. Stačí si jen vybrat.

Rozhodně se však nedoporučuje použít obě varianty najednou. Předejdete tak vysušování pleti. Všeho s mírou!

Foto: Unsplash.com, Instagram

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments