Znáte to, snažíte se zhubnout, ale i přes všemožné diety a cvičení to nejde? Často kvůli tomu změníme cvičení nebo zkoušíme jinou dietu. Může to mít mnoho důvodů, nejspíš to ale bude těchto pár následujících.

Musíte být důslední

Cvičíte, ale nepravidelně? Cestou k vytoužené postavě je důslednost. Nestačí si občas zacvičit, ale je důležité cvičit pravidelně a stanovit si pravidelný plán. Také je důležité mít stanovený přesný jídelníček a neporušovat jej. Pokud si dáte jednou za týden vaši oblíbenou kalorickou bombu, rozhodně nezhubnete.

Chůze na prvním místě

Běžná chůze bývá mnohdy podceňována a lidé raději upřednostňují cestu do fitness centra autem nebo hromadnou dopravou. Pořiďte si krokoměr, který vás bude motivovat a zároveň vám bude ukazovat, kolik jste ten den nachodili. Pokud je to méně než 5-6 000 kroků, měli byste jít alespoň na půlhodinovou procházku. Večerní procházka po večeři nikomu neublíží, proto se nebojte a vyrazte.

Většina je v hlavě

Vaše tělo je obrazem vaší mysli. Pokud budete mít neustále myšlenky, že jste obézní a nikdy nezhubnete, opravdu to tak bude, jelikož se tak budete cítit a nikdy se vám to nepodaří. Také pokud to budete neustále říkat kamarádům, příteli nebo manželovi, po chvíli vás také tak uvidí, jelikož se jim to bude podvědomě vrývat do paměti.

Zbavte se stresu

Stres v práci, doma nebo hádka s partnerem. Jakýkoliv stres může mít dopad na vaše tělo. Proto se mu zkuste vyvarovat úplně. Stres je často opomíjený a při hubnutí mu lidé většinou nevěnují moc pozornosti. Stres má velký vliv na motivaci a hladinu hormonů v těle. Proto se ho snažte co nejrychleji zbavit a pokud to není možné, alespoň si dopřejte pravidelný odpočinek.

Pozor na obchody

Platíte v obchodě kartou? Plaťte radši v hotovosti. Pokud platíte kartou a nevidíte přesný úbytek v peněžence, utratíte víc a tím pádem za věci, které nepotřebujete, ale za ty, na které máte pouze chuť. Také si dávejte pozor na to, kdy chodíte do obchodu. Pokud chodíte do obchodu hladová, nakoupíte mnohem více zbytečností a sladkostí.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze