Smutný rok 2020: Které módní osobnosti nás navždy opustily?

Rok 2020 byl v mnoha ohledech nepříznivý. Žili jsme a dodnes žijeme omezeným způsobem života kvůli pandemii koronaviru, mnoho z nás přišlo o zaměstnání nebo dokonce o někoho blízkého. Mimo to také svět přišel o řadu významných osobností ze světa módy.

Sergio Rossi

Světoznámý obuvník zemřel 2. 4. 2020 na následky koronaviru poté, co byl kvůli zhoršujícím se příznakům převezen do nemocnice Maurizio Bufalini ve městě Casena. Bylo mu 84 let. Svou první prodejnu s obuví otevřel v roce 1951. V roce 1968 pak vytvořil první kolekci obuvi pod svou značkou.

View this post on Instagram

A post shared by Cogito et Volo (@cogitoetvolo)

Kansai Yamamoto

Módní návrhář Kansai Yamamoto zemřel 21. 7. 2020 ve věku 76 let. V březnu 2020 mu byla diagnostikována akutní myeloidní leukémie. V roce 1971 založil společnost Yamamoto Kansai Company, Ltd. Ve stejném roce se v Londýně uskutečnila módní přehlídka, kde představil svou první kolekci. Byl prvním japonským designérem, který se prosadil v Londýně. Vytvořil řadu kostýmů pro zesnulého zpěváka Davida Bowieho.

Stella Tennant

Legendární modelka a múza Karla Lagerfelda zemřela 22. 12. 2020 krátce po svých padesátých narozeninách. Ihned po její smrti se začaly objevovat spekulace o tom, co bylo příčinou její smrti. Cizí zavinění policie ihned vyloučila. Britský deník Daily Mail nyní přišel s informací, že modelka měla údajně spáchat sebevraždu.

Pierre Cardin

Francouzský designér Pierre Cardin zemřel 29. 12. 2020 ve věku úctyhodných 98 let. Narodil se v Itálii, ale v dětství se spolu s rodiči přestěhoval do Francie. V roce 1954 otevřel svůj první butik s názvem Eva, v němž se prodávalo výhradně dámské oblečení. Později pak otevřel butik s názvem Adam, který se naopak zaměřoval na pánskou módu.

Jeho otec si vždy přál, aby Pierre pokračoval v rodinném podnikání. Ten měl však jiné plány. Díky tomu, že následoval svůj sen, se stal jednou z nejvýznačnějších osobností módního průmyslu.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!