Olejový detox. Možná se ptáte, co to má být? Věřte tomu nebo ne – olejem lze vaše tělo skvěle detoxikovat. Samozřejmě i zde platí, že není ale olej jako olej. V dnešním článku vám poradíme, jaký olej zvolit pro co možná nejúčinnější detox vašeho těla a jaké benefity může tato procedura pro vše tělo mít.

Stejně jako je vašim rituálem si každý den čistit zuby, může se vašim rituálem stát i detoxikace úst olejem.

V čem je detox úst dobrý?

Z hlediska medicíny hrají ústa pro tělo velmi důležitou roli, jsou napojená na vnitřní orgány a prochází jimi potrava. Možná jste se již setkali s tradiční čínskou medicínou, která dokáže pomocí jazyka rozpoznat stav jednotlivých orgánů v našem těle.

slyseli-jste-uz-o-olejovem-detoxu-02
slyseli-jste-uz-o-olejovem-detoxu-01

Účinnost této metody tkví ve skutečnosti, že na olej se váží veškeré jedy a toxiny, které se skrze potravu dostanou do našich úst. Olejový výplach pak pomůže tyto toxiny vyplavit z ústní dutiny pryč. Výplach by měl trvat něco přes 10 minut.

Mimo jiné dokáží výplachy olivovým olejem léčit problémy se zuby, jakými jsou například hojně se vyskytující kazy nebo záněty dásní.

Výplach stačí provádět 1x denně a vždy na lačno. Jako náhražku oleje olivového, můžete používat také olej sezamový. Nicméně olej musí být lisovaný za studena, aby pro vás mohl mít co nejlepší účinek.

Olivový olej je skvělý i k pití

Olivovým olejem nemusíte pouze vyplachovat svá ústa, ale můžete jej i bez menších obav vypít. Má velmi příznivě účinky na naše játra a mimo jiné svůj význam prokáže i v boji proti žlučovým kamenům. Zkuste vypít dva až tři malé loky. Nic se samozřejmě nesmí přehánět, a tak toto množství vypitého olivového oleje postačí jedenkrát za celý týden.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze