Trendy sluneční brýle na zbytek léta? Inspirujte se šarmantním francouzským stylem a vyberte takové, které jsou v protikladu k tvaru obličeje

Sluneční brýle jsou v létě nepostradatelným módním doplňkem. Mnohdy si ale nevíme rady s jejich výběrem. Jak tedy vybrat dokonalé brýle a jaké jsou současné trendy? Pojďme se na to podívat. 

Nejdůležitější je dostatečná ochrana 

Mějte na paměti, že i když jsou sluneční brýle stylovým módním doplňkem, jejich hlavním účelem je ochrana zraku. Podle toho, do jaké míry chrání před slunečním zařízením, jsou rozděleny do několika kategorií (0-4).

Ideální je se poohlédnout po kategorii 2 – 4. Brýle kategorie 2 vám zajistí dostatečnou ochranu v podmínkách mírného klimatu. Kategorie 3 a 4 pak dokonce chrání před velmi silným slunečním zářením, které se vyskytuje například u moře.

Nezaměnitelný francouzský styl se promítá i ve stylu brýlí. Foto: Shutterstock

Protiklady se přitahují 

Obecné pravidlo pro výběr správného tvaru slunečních brýlí říká, že by měly být opakem vašeho tvaru obličeje. To znamená, pokud máte kulatý obličej, vybírejte brýle, které mají hranatý tvar obrouček.

Hranatému obličeji naopak budou více slušet kulaté obroučky. Pro srdcovitý tvar obličeje jsou vhodné sluneční brýle Aviator nebo brýle ve tvaru kočičích očí.

Majitelky oválného obličeje mají velké štěstí, jelikož si mohou dovolit jakýkoliv tvar.

Foto: Shutterstock

Na velikosti záleží

I velikost je při výběru velmi důležitá. Velké obroučky malému obličeji rozhodně nelichotí a zapříčiní, že opticky spíše zanikne. Pokud jsou pro vás obroučky příliš malé, také to není to pravé. Vyzkoušejte všechny možné velkosti a uvidíte, která pro vás bude nejvhodnější.

Současné trendy

Není tajemstvím, že se vrací trendy devadesátých let, což platí i pro sluneční brýle. Například značka Calvin Klein přišla s kolekcí brýlí, které vypadají jako vystřižené z katalogů, které jsme si prohlíželi v devadesátých letech. V té době byly populární kulaté obroučky, které jak už víme, bohužel nesluší všem.

Zdroj info: autorský článek.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!