Slavný designér Alexander Wang byl obviněn ze sexuálního obtěžování

Práce v modelingu rozhodně není procházka růžovou zahradou. Tato branže s sebou přináší mnoho nástrah. Mladé dívky jsou vystavovány psychickému tlaku, prostřednictvím kterého jsou nuceny hubnout a vypadat podle určitého standardu. Dalším problémem je sexuální obtěžování ze strany fotografů, ale i samotných designérů. Z tohoto závažného činu byl nedávno obviněn i známý návrhář Alexander Wang.

Jistě vám utkvělo v paměti období, kdy se známé herečky, zpěvačky a dalších známé osobnosti svěřily, že byly sexuálně zneužity někým ze své branže. Často to byli režiséři nebo producenti, kteří si údajně měli vynucovat sexuální praktiky.

I když víme, že se to doopravdy děje, a bohužel těchto případů není málo, často se prokáže, že obvinění bylo falešné. Ženy se tímto velice nešťastným způsobem mužům mstí za své křivdy.

Řada obvinění ze sexuálního obtěžování pochází i z módního světa. Například modelka Emily Ratajkowski se pro magazín Vogue svěřila se svou zkušeností se sexuálním obtěžováním.

Nedávno byl obviněn také designér Alexander Wang. Model Owen Mooney na sociální síti TikTok zveřejnil video, kde popisuje, jak ho Alexander osahával, když se sešli v jednom klubu v New Yorku.

Video se okamžitě stalo virálním a začali se ozývat další lidé se svými příběhy. Sám Alexander tato obvinění odmítá a hodlá z nich vyvodit důsledky.

„Nikdy jsem se nechoval tak, jak se o mně píše a nikdy bych se tak nezachoval. Hodlám se zabývat tím, kdo je zodpovědný za původ těchto obvinění a jejich šíření na internetu.“

Alexander Wang pro Independent.co.uk

Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!