Banální aktivita jakou je skákání přes švihadlo efektivně napomáhá hubnutí a zpevňuje tělo

Chcete zhubnout? Zbavit se pneumatiky okolo břicha nebo zpevnit zadeček? Zkuste se vrátit do dětských let a (znovu) objevte švihadlo! Tato sportovní aktivita se v poslední době vrací mezi populární způsoby, jak se zbavit přebytečných kilogramů!

Zní to tak jednoduše, viďte? Na škole většina z nás tenhle cvik nesnášela a skákání přes kus provazu na dvou tyčkách prováděla doslova z donucení. A přitom právě skákání přes švihadlo může být cesta, jak zhubnout a zpevnit svoji postavu.

Foto: Pixabay.com

Jak může kus lana pomoci hubnout?

Skákání přes švihadlo vypadá na první pohled tak jednoduše, že možná i vás napadla otázka, jak může kus lana pomoci při hubnutí, o které se třeba už nějakou dobu pokoušíte a stále se vám nedaří.

Ve skutečnosti ale skákání přes švihadlo tak jednoduché není, takže zdání v tomto případě opravdu klame. Rozhodně to není hra pro děti, jak si možná myslíte. Vlastně je to docela makačka!

Zhubněte díky intervalovému skákání

Jestliže chcete zhubnout, nemusíte čekat na začátek nového roku, který tu bude už za pár měsíců. Sežeňte si švihadlo a začněte se svou nespokojeností s číslem na váze něco dělat klidně teď hned.

Fitness trenéři pro hubnutí doporučují intervalové skákání, které v praxi vypadá tak, že po dobu třeba půl minuty skáčete co možná nejrychleji a poté máte stejně dlouhou dobu pauzu. Opravdu stačí vydržet 10 minut, neflákat to a výsledky se začnou objevovat.

Foto: Pexels.com

Spálíte více energií nežli při běhání

Věděli jste, že při poctivém skákání přes švihadlo spálíte mnohem více kalorií, nežli například při běhání? Je to dáno tím, že při skákání namáháte více horní část těla, díky čemuž vynaložíte větší energetický výdej.

10 minut poctivého skákání přes švihadlo, kdy se opravdu nebudete flákat, ale naopak do toho dáte maximum, tak můžete spálit tolik, jako při půl hodinovém běhání v klusu.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.