Ačkoli většina z nás moc dobře ví, že naše strava citelně ovlivňuje vzhled naší pleti, ne každá na to skutečně dbá. Mnohdy totiž nedokážeme odolat všem těm dobrotám a mlsotkám, kterých je kolem nás habaděj. Následně se ale divíme, když se nám pleť odmění nevzhlednými pupínky…

Stejně jako existují potraviny, které podporují přirozenou krásu, existují i takové, které veškerou naši snahu vypadat dobře dokonale sabotují. Které potraviny to jsou?

Ach ta čokoláda… to je láska!

Mmm… čokoláda! Kdo by jí dokázal odolat? Často po ní sáhneme, když nejsme ve své kůži. Sladká chuť zažene špatnou náladu i všechny naše chmury.

Jenže má to háček. Běžná čokoláda obsahuje odtučněné mléko a některé druhy čokolády obsahují mléko sušené. Tak či onak v sobě obsahuje hormony z mléka, které mohou mít negativní dopad na vaši pleť.

Chcete-li mlsat bez větších obav o svou pleť, poohlédněte se po kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa a vyhněte se raději supermarketovým čokoládám, které jsou navíc plné cukru.

Sůl je nad zlato… nebo není?

V jedné pohádce se říká, že je sůl nad zlato. Možná i vy máte tuhle větu zakořeněnou v hlavě a patříte k lidem, kteří sůl nevnímají jako strašáka a hrozbu.

Sůl je známá tím, že vysušuje pokožku, způsobuje předčasné stárnutí pleti, zadržuje v těle vodu a má za následek otoky, zejména pak v oblasti očí. Proč se tomu vystavovat dobrovolně, když to nevede k ničemu dobrému?

Mléčné výrobky k životu potřebujeme… vážně?

Některé z nás si nedovedou představit život bez mléčných výrobků, ať už jde o jogurty, tvarohy, mléko jako takové nebo třeba zmrzliny. Patříte i vy mezi milovnice mléčných výrobků, ať už jde o kteroukoli jejich formu? Často se traduje, že mléčné výrobky podporují naše zdraví.

Nicméně každá mince má dvě strany. Někomu mléčné výrobky sedí, jinému ne. Přehnaná reakce těla na mléčnou bílkovinu může rozhodit rovnováhu hladiny cukru v krvi, nemluvě o obsahu hormonálních složek, které stimulují produkci kožního mazu a s ní souvisí vznik pupínků.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze