Skladujete kosmetiku v koupelně? Pak se to raději odnaučte. Vyhněte se zbytečným zlozvykům, které způsobují vady na kráse

Troufáme si říct, že nad správným skladováním kosmetiky se většina z nás příliš nezamýšlí. Make-upy máme v kosmetických taškách, krémy a další kosmetiku máme většinou vystavenou na poličkách v koupelně. Můžeme to ale dělat mnohem lépe. Existují způsoby, jak kosmetiku správně a efektivně skladovat.

Do kdy kosmetiku spotřebovat?

Nejprve je důležité si říct, že i kosmetika má svou dobu spotřeby. Jedná se o doporučení, kterým je ale dobré se řídit. Na každém produktu můžeme najít malý obrázek připomínají otevřený krém, na kterém je například napsáno 24M, 12M a podobně. To je doporučená doba, do které by se měl produkt po otevření spotřebovat.

Foto: Shutterstock

Po uplynutí této doby není dobré produkt používat, protože výrobce už nezaručuje nezávadnost produktu a aplikovat na svou pokožku jakýkoliv kosmetický přípravek v rozporu s doporučením výrobce je zbytečné hazardování, protože nikdy nevíte, co to s vaší pokožkou může udělat!

V lepším případě mohou vzniknout alergické reakce, v horším případě i infekce, což dokládá i dermatoložka Purvisha Patel v článku pro HuffPost.

Z koupelny pryč

Pokud máte své make-up produkty vystavené na poličce v koupelně, děláte velkou chybu. V koupelně je vlhko, což není vhodné především pro pudrové produkty, jakými jsou například tvářenky nebo oční stíny.

Ve vlhkém prostředí se na produktech usazují bakterie, které pak přenášíme na svou pleť. Měly by tedy být uloženy na suchém místě.

Slunce jako nepřítel

Tekuté a krémové produkty, jakými jsou například make-upy nebo různé krémy, se nesmí ukládat na místa, kde na ně přímo svítí slunce. Při kontaktu se sluncem (tedy s UV zářením) dochází k rychlejší degradaci produktu a ten se stane mnohem rychleji nepoužitelným. Kosmetické produkty je dobré uchovávat na suchém a studeném místě.

Ukládejte svou kosmetiku chytře

Samozřejmě záleží na tom, kolik produktů vlastníte. Pokud jich máte hodně, je dobré si je rozdělit do skupin podle druhu a tyto skupiny skladovat odděleně. Pokud máte komodu se šuplíky, pořiďte si do nich organizéry, do kterých si můžete snadno a přehledně své produkty rozdělit. Budete tak mít ve své kosmetice pořádek a lepší přehled.

Zdroj: https://www.vogue.in/beauty/content/heres-how-to-store-your-makeup-products-correctly-for-summer-to-make-them-last-longer.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!