Šikovné triky, díky kterým make-up i líčení obstojí i v horkých dnech

Letošní léto není, pokud jde o počasí, zrovna ideální. Horké dny plné slunce střídají dny chladnější zalité deštěm. Jistě se shodneme na tom, že když už je venku horko, je mnohdy opravdu těžké zajistit, aby náš dokonalý make-up vydržel celý den. S tímto problémem si ovšem můžete poradit za pomoci jednoduchých triků.

Rty k zulíbání po celý den

Používáte rtěnku? Rozhodně to není out a už vůbec malování rtů nepatří do staré školy. Ba spíše naopak, poslední dobou jdou rtěnky opět do módy a jsou v kurzu. Tak proč si s nimi neužít, že jo?

Aby se nestalo, že se vám rtěnka ze rtů jednoduše vytratí, jděte na to šikovně. Jak? Nejdříve na rty naneste podkladovou bázi. Poté pomocí štětečku rty vykreslete rtěnkou ve vámi zvoleném odstínu. Na závěr pusinku zafixujte s pomocí tvářenky.

Dokonalý pohled, který nezklame

Někomu byly perfektně husté řasy dány do vínku, někomu zase ne. A komu ne, ten si prostě musí pomoci řasenkou, že ano? I ta ale v horkých dnech dokáže potrápit.

Rozmazaná řasenka je každodenní problém, teď v létě ještě dvojnásobný. Jaký je fígl? V podstatě velmi jednoduchý: voděodolná řasenka!  Pokud jste se jejího použití bály, teď v létě je ideální příležitost, jak tu bariéru mezi vámi překonat.

Make-up se nerozteče

Neumíte si představit, že byste bez make-upu vyrazily mezi lidi? I takové ženy se mezi námi najdou, zkrátka každá jsme nějaká a pokud se některá z nás cítí lépe s dávkou líčidel na obličeji, nebudeme ji za to soudit.

Jak ale zajistit, že se make-up během teplého počasí nerozteče? Trik spočívá v tom, že na pleť nejdříve nanesete trochu podkladové báze, stačí vážně maličko. Poté nanesete make-up, ani s tím to není potřeba přehánět. Ve finále stačí zafixovat transparentním pudrem.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.