Série skandálů vedly k přerušení přehlídek Victoria’s Secret na 4 roky. Letos se ale vrací ve velkém stylu!

Victoria’s Secret Fashion Show se vrací. Po čtyřleté pauze se vrátí extravagantní přehlídka spodního prádla, na které se vždy objevila velká jména ze světa modelingu, jako jsou Adriana Lima, Gisele Bündchen, Kendall Jenner, Gigi a Bella Hadid, z nichž ty nejlepší byly slavně nazývány „anděly“.

Finanční ředitel Victoria’s Secret Timothy Johnson to potvrdil ve svém vyjádření: „Budeme nadále investovat do marketingu a také podporovat novou verzi naší módní přehlídky, která se uskuteční letos.“ Bližší termín však nepotvrdil.

Johnson rovněž naznačil zaměření přehlídky a to, že by mohla být odlišná od dříve povrchního lesku a glamuru, kterým se honosila v minulosti. V rozhovoru pro Harper’s Bazaar řekl, že cílem bude posilovat naše závazky na podporu hlasů žen a jejich jedinečných perspektiv.

Problémy v minulosti už jsou zapomenuty?

Victoria’s Secret přerušila své monumentální módní přehlídky po sérií skandálů, které vyvrcholily v roce 2019. Tehdejší výkonný víceprezident a kreativní ředitel Ed Razek, který pro značku pracoval od roku 1983 a byl zodpovědný za produkcí módních přehlídek, které byly známé svými extravagantními kostýmy a vystoupeními známých celebrit, byl obviněn z řady závažných kontroverzí.

V roce 2018 byl Ed Razek kritizován za vyslovení kontroverzních komentářů o tom, proč Victoria’s Secret nedostává na přehlídku modely s většími velikostmi a transgender modely. V rozhovoru pro Vogue řekl, že „nikdo nechce vidět plus-size modely na přehlídce“ a že Victoria’s Secret nechce přizvat transgender modelky, protože přehlídka je „zábava“ a „fantazie“. Tyto komentáře vyvolaly vlnu kritiky na sociálních médiích a způsobily, že mnoho lidí kritizovalo značku Victoria’s Secret za její nevstřícnost a diskriminaci.

Roční přehlídka byla dříve zrušena v roce 2019 oficiálně kvůli poklesu prodejů a špatným televizním hodnocením, když počet diváků klesl z pěti milionů v roce 2018 na 3,3 milionu v roce 2019.

V roce 2020 se Ed Razek stal obviněným z sexuálního obtěžování, když několik žen tvrdilo, že byly v minulosti obtěžovány Razekem během práce pro Victoria’s Secret. Razek tyto obvinění popřel a značka Victoria’s Secret vydala prohlášení, že důkladně prověřuje všechna obvinění z nevhodného chování.

Tyto kontroverze vedly ke ztrátě prestiže značky Victoria’s Secret a v roce 2019 se značka rozhodla zrušit svou ikonickou přehlídku, kterou po mnoho let Ed Razek produkoval. V témže roce, po 36 letech práce pro společnost, Ed Razek odešel ze své pozice. Rozhodnutí o jeho odchodu bylo oznámeno krátce poté, co značka oznámila, že ruší svou slavnou roční přehlídku.

Zdroje:


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.