Seriál Emily in Paris patří k nejúspěšnějším počinům Netflixu z oblasti módy

Po úspěchu se seriálem Gossip girl, ve kterém se to jen hemžilo luxusní módou a extravagantními outfity, jsme už neočekávali, že by byl natočen seriál, který by Gossip Girl mohl šlapat na paty. Netflix ovšem přišel s Emily in Paris, která nás velmi mile překvapila.

Emily vás provede nejkrásnějšími místy Paříže

Hlavní hrdinku Emily, která se kvůli pracovní příležitosti odstěhuje do půvabné Paříže, hraje herečka Lily Colins. Emily neumí ani slovo francouzsky, přesto pracovní příležitost vítá s otevřenou náručí. V Americe po sobě nechává přítele, se kterým prvních pár měsíců zkouší udržet vztah na dálku, ten se ale brzy rozpadne.

Ve Francii získala práci u marketingové firmy Savoir, která zastupuje mnoho luxusních módních značek. Emily má za úkol vnést do Savoir trochu amerického pohledu a zmodernizovat jejich postupy. Postupem času se nejen naučí francouzskému jazyku, ale i francouzským zvykům. Dostane za úkol vést sociální sítě, které začnou být díky ní velmi úspěšné a ukazují, že jsou ve světě módy klíčem k úspěchu.

Emily řádí na Netflixu

První série Emily in Paris měla premiéru už v roce 2020. Už během prvního měsíce od premiéry trhal seriál rekordy ve sledovanosti. Móda, která se v seriálu hojně objevuje, přilákala postupem času ještě více diváků.

Velký boom přišel také s druhou sérií, která měla premiéru na platformě Netflix před dvěma měsíci. Emily stále trhá rekordy a patří k nejsledovanějším seriálům. Díky tomuto úspěchu objednal Netflix natáčení třetí a rovnou i čtvrté série.

O úspěchu hovoří i nadprůměrné hodnocení 68 % na filmové databázi ČSFD.cz. Seriál byl dokonce i nominován na Zlatý glóbus a to hned ve dvou kategoriích.

Druhá série s sebou přinesla i vlnu kritiky

Ačkoliv je i druhá série divácky úspěšná, přinesla s sebou i jistou vlnu kritiky. A to především konkrétně kvůli čtvrtému dílu, kdy se Emily seznámí s Ukrajinkou Petrou, která pochází z Kyjeva. Později se totiž ukáže, že Petra velmi ráda krade oblečení v obchodech a nepůsobí příliš inteligentně. Což se samozřejmě dotklo Ukrajinských zástupců.

V Emily v Paříži máme karikaturu Ukrajinky, která je nepřijatelná. Je to také urážlivé,“ nechal se slyšet Oleksandr Tkachenko, ukrajinský ministr kultury, který svůj názor zveřejnil na Telegramu.

Podobný názor měla i Eugenié Havrylko, ukrajinská celebrita žijící v Paříži, na svém Instagramu.

Zda-li tvůrci seriálu zpytují své svědomí ve světle událostí posledních dní, to nevíme. Musíme však dodat, že zesměšňovat, byť jen s použitím možná na první pohled nevinného stereotypu těžce zkoušený národ Ukrajinců, je prostě v dnešní době necitlivé.

Je návrhář Pierre Cadault skutečný?

Ačkoliv se v seriálu objevují mnoho velkých jmen módního průmyslu, jeden módní návrhář zůstává v ději Emily in Paris po celou dobu, a to je Pierre Cadault. Mnozí se domnívají, že tato postava naráží a „zesměšňuje“ svým chováním v seriálu konkrétního módního návrháře. Pravda je ovšem taková, že tvůrci seriálu se nechali inspirovat více módními návrháři a výstřední chování Pierre Cadaulta jen dokazuje, že návrháři jsou praví umělci.

Kdy můžeme očekávat třetí sérii?

Vzhledem k tomu, že první i druhá série seriálu Emily In Paris měly premiéru na Netflixu na konci roku, lze předpokládat, že podobně tomu bude i u třetí série. Té bychom se mohli dočkat tedy už koncem tohoto roku.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.