Šéf Tesly Elon Musk a jeho módní transformace: z „geeka“ stylovým CEO a světovou ikonou

Dnes je to až k neuvěření, ale Elon Musk, jeden z nejuznávanějších podnikatelů a vizionářů současnosti, byl za svých mladých let přímo ukázkový příklad „geeka“, který býval během svých studií dokonce i šikanován! Nyní má Elon Musk status světové celebrity, která randí s nejkrásnějšími ženami na světě!

Podíváme-li se na starší Muskovy fotky, Elon skutečně připomíná spíše nudného geeka, nežli světovou celebritu … Jak se vlastně tato módní transformace udála?

Elon nezažíval zrovna příjemné životní období během svého dospívání. Jste-li v tomto období geniálním dítětem, které vždy ví odpověď na jakoukoliv otázku a je řádově daleko inteligentnější, nežli kdokoliv z okolí, nikdy to nemáte jednoduché. Kromě verbální šikany Elon Musk zažíval i fyzické násilí a to jen proto, že byl zkrátka jiný než jeho vrstevníci.

V 17 letech se z Jihoafrické republiky přestěhoval do Kanady, odkud pochází jeho matka. V Kanadě prožil část svých studentských let a také zde potkal svou první manželku. Po dvou letech se přestěhoval do Pensylvánie a začal studovat University of Philadelphia. Zde se datují první okamžiky, kdy Elon „odhazuje“ svou „geekovskou“ minulost a zažívá první významnější transformaci svého života ale i šatníku. Elon ochutnává studentský život v USA se všemi jeho krásami.

Elon poprvé zaznamenal výrazný podnikatelský úspěch s firmou PayPal, kterou spoluzaložil. V dobových fotografiích je patrná Elonova láska k nudným a špatně padnoucím košilím, které bychom dnes označili jako „oversized“. Na fotografiích je patrný i ústup Elonovy kštice. V začátcích své kariéry skutečně nebyl ani zdaleka ten atraktivní byznysmen, jakým je dnes.

Po prodeji firmy PayPal Elonovo bohatství nesmírným způsobem vzrostlo. Tehdy nastal v Elonovo životě asi nejdůležitější milník. Z této doby jsou na internetu dohledatelné fotografie Elonovy módní transformace, která šla pochopitelně ruku v ruce s Elonovým bohatstvím.

V posledních letech je Elon neustále na očích a tomuto faktu Elon přizpůsobil i svůj šatník. Pryč jsou Elonovy nepadnoucí nudné košile. V aktuální době si Elon oblíbil trendy blazery v kombinaci s košilemi, které rafinovaně ladí jak barevnými kombinacemi, tak i vzory. Něco podobného by před dvaceti lety jen těžko Elon nosil.

Elon je hlavní tváří své značky Tesla a proto není výjimkou ani módní hravost, kterou čas od času do svých outfitů zapojuje. Podívejte se například na vtipné tričko s komixovým motivem znázorňující značku Tesla.

Ani klasické obleky, ve kterých bychom Elona dříve jen těžko zahlédli, nejsou dnes této světové technologické ikoně cizí. A jak známo – v dobře padnoucím obleku vypadá každý chlap skvěle!

Odlehčený večerní outfit bez zbytečných divokých kreací – i takové modely Elon umí nosit s grácií. Jak se říká – v jednoduchosti je krása.

Foto: TheRichest.com.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.