Šedivé vlasy trápí nejen dámské osazenstvo, ale velice často i mnohé muže. Přestože šediny k mužům tak nějak patří, někteří se s nimi nedokážou smířit. Ne každý vypadá se šedinami tak dobře, jako třeba George Clooney.

Mnoho mužů sahá k chemickým barvám na vlasy, které jsou běžně dostupné třeba v drogeriích. Barvení je však v takovém případě znatelné, navíc je barva odlišná od vousů, což nepůsobí přirozeně. Šedivé vousy i brada barvením nezmizí.

Přitom existují i přírodní přípravky, díky nimž je obnovená barva vlasů a vousů stejná s původní barvou. Kvalitní přírodní produkty pracují na trochu jiném principu než běžná kosmetika z drogerií. Na rozdíl od běžných barev na vlasy totiž obnovují barvu zevnitř vlasu. Šedivé vlasy i vousy začnou mizet během několika málo týdnů. Nejlepší přípravky pak mohou patrný rozdíl nabídnout už během prvních pěti dnů od aplikace.

Jaký je princip moderního přírodního barvení?

Šediny jsou přirozeným projevem stárnutí. Oxidační stres způsobuje hromadění peroxidu vodíku ve vlasových folikulách, čímž se oxiduje melanin, jenž je příčinou šedivění. Právě s těmito poznatky pracují moderní přírodní produkty proti šedivění. Pamatujte, že šedivé vousy i brada barvením nezmizí, je potřeba se zaměřit na šediny zevnitř.

Přípravek obsahuje dvě základní složky, jejichž úkolem je odvést kyslík z oxidovaného bezbarvého melaninu, čímž je dosaženo obnovení původní barvy melaninu. Žádné chemické prostředky, které jen změní barvu vlasu, navíc ho ještě ničí.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments