Šedivá barva je velkým trendem i v letošním roce. Není divu, šedivé vlasy vypadají skvěle. Pokud navíc zvolíte ten správný účes a styling, budete za hvězdu. Pokud se do této barvy chystáte jít i vy, nebo už ji dokonce máte díky přírodě, inspirujte se naším článkem! Najdete v něm super tipy na to, jak šedivé vlasy nosit, tak abyste vždy zářila.

Foto: Pexels.com

Máte přirozeně šedé vlasy? Nestyďte se je ukázat! Začněte nakrátko

Pokud máte to štěstí a už vám šedivé vlasy rostou přirozeně, nebojte se udělat první krok. Jít nakrátko z delších vlasů může být výzva. Nenechte se odradit. Krátké vlasy vypadají velmi šik a elegantně. Navíc je s nimi polovina práce. Možná dokonce zjistíte, že už ani dlouhé nechcete.

Šedivé, popř. bílé vlasy velice často mění texturu – zesílí. Využijte toho a vytvořte s kadeřníkem odvážný účes, který by jemné vlasy nikdy neustály. Byla by škoda je ničit chemickou barvou, která proniká do vlasu a oslabuje ho. V případě že nemáte ještě šedivou celou hlavu, kadeřník může vlasy jemně natónovat a vytvořit přirozený přechod.

Jde to i bez peroxidu

Pokud nechcete sahat po peroxidu, ani vám nerostou šedivé vlasy přirozeně, máte ještě jinou možnost. Na trhu jsou k dostání pomády a spreje, kterými se můžete na stříbrno obarvit. Například na party nebo na rande. A poté je jednoduše smyjete šamponem. Všímejte si uživatelských recenzí na YouTube a najděte takové, které vypadají přirozeně, vlasy neslepují a nevytváří dojem helmy.

Foto: Pexels.com

Šedivá za pomocí chemického barvení? Jedině u kadeřníka

Pokud mají vaše vlasy stále dostatek pigmentu, ale vy toužíte po šedivé, není nic jednoduššího než zajít k odborníkovi. Nedoporučujeme se odbarvovat doma. Nešetrným barvením si vlasy doslova odrovnáte.

Kadeřník má k dispozici ty nejkvalitnější produkty, které jsou v rámci možností šetrné. Riskujete také to, že odbarvení bude nerovnoměrné a vlasy flekaté.

Co na šedivou říkáte vy? Napište nám, jak byste si představovaly svůj vysněný účes.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments