Šedivá barva je velkým trendem i v letošním roce. Není divu, šedivé vlasy vypadají skvěle. Pokud navíc zvolíte ten správný účes a styling, budete za hvězdu. Pokud se do této barvy chystáte jít i vy, nebo už ji dokonce máte díky přírodě, inspirujte se naším článkem! Najdete v něm super tipy na to, jak šedivé vlasy nosit, tak abyste vždy zářila.

Foto: Pexels.com

Máte přirozeně šedé vlasy? Nestyďte se je ukázat! Začněte nakrátko

Pokud máte to štěstí a už vám šedivé vlasy rostou přirozeně, nebojte se udělat první krok. Jít nakrátko z delších vlasů může být výzva. Nenechte se odradit. Krátké vlasy vypadají velmi šik a elegantně. Navíc je s nimi polovina práce. Možná dokonce zjistíte, že už ani dlouhé nechcete.

Šedivé, popř. bílé vlasy velice často mění texturu – zesílí. Využijte toho a vytvořte s kadeřníkem odvážný účes, který by jemné vlasy nikdy neustály. Byla by škoda je ničit chemickou barvou, která proniká do vlasu a oslabuje ho. V případě že nemáte ještě šedivou celou hlavu, kadeřník může vlasy jemně natónovat a vytvořit přirozený přechod.

Jde to i bez peroxidu

Pokud nechcete sahat po peroxidu, ani vám nerostou šedivé vlasy přirozeně, máte ještě jinou možnost. Na trhu jsou k dostání pomády a spreje, kterými se můžete na stříbrno obarvit. Například na party nebo na rande. A poté je jednoduše smyjete šamponem. Všímejte si uživatelských recenzí na YouTube a najděte takové, které vypadají přirozeně, vlasy neslepují a nevytváří dojem helmy.

Foto: Pexels.com

Šedivá za pomocí chemického barvení? Jedině u kadeřníka

Pokud mají vaše vlasy stále dostatek pigmentu, ale vy toužíte po šedivé, není nic jednoduššího než zajít k odborníkovi. Nedoporučujeme se odbarvovat doma. Nešetrným barvením si vlasy doslova odrovnáte.

Kadeřník má k dispozici ty nejkvalitnější produkty, které jsou v rámci možností šetrné. Riskujete také to, že odbarvení bude nerovnoměrné a vlasy flekaté.

Co na šedivou říkáte vy? Napište nám, jak byste si představovaly svůj vysněný účes.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments