Šediny po čtyřicítce. Co na ně platí a jak se jich zbavit

Krásné vlasy jsou ozdobou každé ženy. Každá bychom chtěla hustou a zářivou hřívu. Co ale dělat, když se barva z vlasů začne vytrácet? Naštěstí v dnešní době už šediny nepředstavují žádný neřešitelný problém! Pojďte se s námi podívat na to, jak šedivění zpomalit nebo jak se šedivých vlasů zbavit.

Proč nám šediví vlasy

Šedivění je způsobeno ztrátou melaninu, který se nachází ve vlasové kúře. Tento pigment nám celý život dodával barvu do vlasů. Vlivem stárnutí či jiných vlivů ale dochází k utlumení jeho produkování, až docela přestane. A šediny jsou na světě.

Foto: Depositphotos.com

Jak zpomalit šedivění

Šedivění můžeme zpomalit například vyváženou stravou. Důležité je, abyste konzumovali potraviny bohaté na antioxidanty, například

  • čerstvé ovoce a zeleninu
  • zelený čaj
  • ryby
  • olivový olej

Zařaďte do jídelníčku také vitamín B-12 a D. Deficit těchto vitamínů může vést ke ztrátě vlasového pigmentu. A naopak – pravidelný příjem ho zpomalí. Dejte si pozor na kouření! Vědecké výzkumy prokázaly, že i to může být důvod rychlejšího šedivění.

Foto: Pexels.com

Jak se zbavit šedin

Pokud nechcete sahat po chemických barvách, můžete vyzkoušet hennu. Toto přírodní barvivo vlas pouze obalí a nezasáhne do jeho struktury. Vaše vlasy tak budou silné a lesklé. Šediny lze zamaskovat i dalšími přírodními způsoby.

Vyzkoušejte odvar z černého čaje. Do dvou hrnků vroucí vody přidejte až 5 čajových sáčků. Nechte vychladnout a namočte si do něj čisté umyté vlasy. Nebo odvar smíchejte s kondicionérem a nechte hodinu působit na hlavě.

Foto: Pexels.com

Listy ze stromu kari se používají při výrobě kari koření. Rozdrťte je, smíchejte s olejem na vlasy a vmasírujte do pokožky hlavy. Listy kari výrazně zpomalují proces šedivění a pomáhají zachovat původní barvu vlasů, a to i u černovlásek. Seženete je na internetu.

A jak řešíte šedivé vlasy vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.