Šediny rozhodně “nezdobí” jen ženy v letech, nepěkný šedý vlásek může potrápit i mladší ročníky. Je sice pravda, že šediny přichází s věkem, ale existují výjimky potvrzující pravidlo – ženy, které si šedý vlas našly třeba ještě před třicítkou.

Šedivé vlasy považujeme za znak stárnutí. Nevidíme je s radostí, ba spíše naopak se je snažíme různými způsoby maskovat a likvidovat. Dá se šedin zbavit? Jak?

Za vznikem šedin nestojí jen věk

Většina lidí si myslí, že šedé vlasy vznikají až díky stáří, ale není to tak úplně pravda. Za vznikem šedin totiž nestojí jen věk, ale výrazný vliv na jejich růst mají i genetické dispozice, nemoci, míra stresu, kterému se vystavujete nebo také naše životospráva, jež u mnohých rozhodně není ukázková.

Proto není žádným překvapením, když si šedý vlas objeví čtyřicetiletá nebo třeba jen dvaadvacetiletá žena.

Šediny nestačí jen obarvit

Myslely jste si, že šedé vlasy stačí jednoduše obarvit a je vystaráno? Omyl! Šedinám je totiž potřeba navrátit jejich základní pigment. Z toho plyne, že na zakrytí šedých vlasů obyčejný přeliv neboli tónovací barva nestačí, ale naopak je potřeba sáhnout po skutečné barvě, která šedinám navrátí pigment do hloubky.

Vyzkoušejte pudr

Samozřejmě tím nemáme na mysli pudr na obličej, naopak mluvíme o speciálních vlasových pudrech, což jsou velmi jemné vlásky, k jejichž výrobě se používá organický keratin.

Vlasové pudry mají elektrostatické nabití, díky kterému dokážou ulpět na vlasové pokožce i na vlasech a zakrýt tak to, co má být cizím očím skryto.

Existují i vlasové korekční spreje

Boj nad šedinami vám pomohou vyhrát i vlasové korekční spreje, které jsou velmi šikovné. Doporučujeme vybírat ověřené značky, ať své hřívě neuškodíte jen proto, že jste na pořízení korekčního spreje chtěly ušetřit.

Foto: Pexels.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze