Také milujete nákupy v secondhandech? Pakliže nesouhlasně kroutíte hlavou a nakupování v tzv. “sekáčích” není nic pro vás, pak byste si určitě neměli nechat ujít náš dnešní článek. My totiž víme, že secondhandy rozhodně mají něco do sebe a známe hned 4 dobré důvody, proč nakupování v nich opravdu stojí za to!

4 pádné důvody, pro které stojí za to si zamilovat nákupy v secondhandech!

Nákupy v secondhandu rozdělují názory lidí na dvě poloviny: zatímco pro jednu polovinu je to skvělá příležitost k tomu, aby doslova za pár kaček oživili svůj šatník, objevili nové kousky a ukojili své “shopaholické” chutě, pro druhou polovinu je to nošení oblečení, které už někdo nechtěl, a proto se ho jednoduše zbavil.

Podle nás jsou secondhandy úžasným místem, kde můžete během chviličky najít hotové poklady, jejichž pořízení vás vůbec nevyjde draho. Proto jsme dali dohromady náš dnešní článek, ve kterém vám představíme hned 4 dobré důvody, proč byste si nákupy v sekáčích měli zamilovat.

Důvod číslo jedna: nákupy doslova za pár kaček

Jestli je na seconhadnech něco opravdu úžasného, pak jsou to zdejší ceny. Tzv. sekáče jsou totiž proslulé tím, že v nich nakoupíte doslova za hubičku. A když říkáme za hubičku, pak rozhodně nepřeháníme – existuje řada obchodů s oblečením z druhé ruky, kde “nové” (samozřejmě, že to oblečení není nové, ale nošené, takže to berte s nadhledem) kousky pořídíte za pár korun.

Ceny se zde pohybují třeba už na 10 Kč za kus, což je naprosto bezkonkurenční. Navíc zde můžete najít i super značkové kousky v dobrém stavu, které by vás za normálních okolností stály třeba několik stovek a v secondhandu je pořídíte za minimum. A odnést si domů prvotřídní značkový kus, který vás nestál třeba ani dvacku – tomu se říká kup století, nemyslíte?

Důvod číslo dva: možnost pro vlastní kreativitu

Patříte-li mezi kreativně založené dušičky se smyslem pro módu, pak jsou sekáče ideálním místem, kde byste měli hledat novou inspiraci. Zajděte si sem a pořiďte zde šaty, které díky vlastním nápadům a fantazii přetvoříte na něco úplně jiného, originálního a vkusného. Oblečení za pár korun je perfektní příležitostí k tomu, abyste se vyřádili a vytvořili si třeba celou kolekci, která bude jen a jen vaše. No uznejte sami – nezní to lákavě?!

Důvod číslo tři: originální kousky, které jinde nenajdete

Když jdete na nákup do klasického obchodu, narazíte zde na aktuální kolekci. S trochou štěstí tam na vás budou čekat kousky spadající do té předešlé kolekce, která se sice již nevyhřívá na výslunní, ale stále vám má co nabídnout. Jasně, i tady si vyberete a pořídíte zde bezva kousky, jenže zde hrozí poměrně vysoké riziko, že v tom samé kabátku, tričku nebo v těch úplně stejných kozačkách potkáte další den na ulici minimálně jednu další ženu.

V sekáči se vám tohle stane jen zřídka, protože se sem dostávají kousky, které už dávno nepatří mezi nejnovější trendy, což ale neznamená, že vám nemohou padnout do oka.

Důvod číslo čtyři: značkové kousky za hubičku

Teď se možná budeme opakovat, ale jedním z důvodů, proč nákupy v secondhandech rozhodně stojí za to, jsou značkové kousky, které zde pořídíte za pár korun. Do sekáčů se dostává jak neznačková, tak i značková móda a právě tu zde můžete pořídit za zlomek původní ceny.

Jasně, nebude se pravděpodobně jednat o výstřelek poslední módní kolekce, ale i přesto zde můžete narazit na pěkné a zachovalé kousky, které se pyšní známou značkou. A upřímně – kdo z nás by se nechtěl pochlubit něčím značkovým, co?

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze