Pražské sekáče, které stojí za návštěvu

Second handy neboli sekáče jsou skvělé nejen v tom, že za oblečení neutratíte tolik peněz. Zároveň podporujete myšlenku slow fashion a pokud chcete, můžete zde prodat nebo darovat i své oblečení. Jaké sekáče můžeme doporučit v Praze? Vybrali jsme pro vás naše nejoblíbenější pražské second handy.

1981 Secondhand (www.1981.cz)

Tento second hand má pouze online verzi. Kamenná pobočka funguje jen v době konání pop-upů, prodejních akcí a nebo čistě jako místo, kde si můžete vyzvednout zakoupené zboží online. 1981 Secondhand najdete v pražských Vinohradech. Novinky se snaží přidávat alespoň jednou do týdne. Darovat ani prodat oblečení tu však nemůžete.

Moment (www.moment-ops.cz)

Moment je spíše charity shop, který prostřednictvím provozu sítě dobročinných obchodů pod názvem MOMENT charity shops finančně podporuje další neziskové organizace. Darovat a koupit zde můžete oblečení, doplňky, ale i knihy či drobný nábytek. Každý si tu najde to své.

Přestupní stanice (www.prestupnistanice.cz)

Nachází se na Žižkově a je to příjemně útulný vintage koutek. Je poměrně malý, ale aspoň se díky malému prostoru pečlivě vybírá zboží, které půjde do prodeje. Najdete tu opravdové poklady a krásné doplňky. Svůj název obchůdek získal hlavně pro svou iniciativu na pomoc lidem bez domova. Ti jsou v obchodě zaměstnaní a díky tomu se mohou začlenit do běžného života. Vydělají si poctivou prací, získají pracovní zkušenost a zároveň se propojí s komunitou, která si vzájemně pomáhá.

Můžete zde darovat své oblečení a kousky, které se jim nebudou hodit do prodeje darují dalším potřebným organizacím.

5. Avenue

Známý pražský sekáč 5. Avenue působí na trhu už více než 20 let a za tu dobu si získal silnou zákaznickou základnu. 5. Avenue najdeme v Praze na Praze 6 v Bubenči a můžete si být jisti, že kousky od světových módních značek zakoupíte za zlomek původních cen. 5th Avenue ale není jen obyčejný bazar. Podnik nabízí i další zajímavé služby a akce. Za zmínku stojí stylingové poradenství majitelky butiky Jany Blount.

Při nákupu nad 3000 Kč lze získat úpravu zakoupených oděvu zdarma.

Textile House

Textile House je známý řetězec s vintage / second hand módou a jen v Praze můžete najít rovnou 9 poboček. Česká pobočka Textile House funguje od roku 2010 a mateřská společnost původem ze Slovenska dnes funguje dokonce v 8 zemích v Evropě. Vlna popularity second handů dorazila do okolních zemí se stejnou grácií, jako u nás.

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!