Pražské sekáče, které stojí za návštěvu

Pražské sekáče

Second handy neboli sekáče jsou skvělé nejen v tom, že za oblečení neutratíte tolik peněz. Zároveň podporujete myšlenku slow fashion a pokud chcete, můžete zde prodat nebo darovat i své oblečení. Jaké sekáče můžeme doporučit v Praze? Vybrali jsme pro vás naše nejoblíbenější pražské second handy.

1981 Secondhand (www.1981.cz)

Tento second hand má pouze online verzi. Kamenná pobočka funguje jen v době konání pop-upů, prodejních akcí a nebo čistě jako místo, kde si můžete vyzvednout zakoupené zboží online. 1981 Secondhand najdete v pražských Vinohradech. Novinky se snaží přidávat alespoň jednou do týdne. Darovat ani prodat oblečení tu však nemůžete.

Hvězdný bazar (www.hvezdnybazar.cz)

Hvězdný bazar se řadí mezi nejlepší second handy v Praze a je skvělým místem pro milovníky vintage módy a originálních kousků. Tento pražský second hand je známý svou pestrou a kvalitní nabídkou oblečení, obuvi, a doplňků, které často čerpají inspiraci z různých ér a módních stylů. Hvězdný bazar je unikátním prostorem, kde se setkává minulost s přítomností, a zákazníci zde mohou objevovat autentické kousky, které jim umožní vyjádřit svůj osobní styl. V roce 2023 zde bylo možné najít i světové módní značky jako Balenciaga nebo Michael Kors.

Jeden z nejlepších pražských sekáčů Hvězdný bazar je charitativní second hand a tréninkové pracoviště pro vozíčkáře.

Moment (www.moment-ops.cz)

Moment je spíše charity shop, který prostřednictvím provozu sítě dobročinných obchodů pod názvem MOMENT charity shops finančně podporuje další neziskové organizace. Darovat a koupit zde můžete oblečení, doplňky, ale i knihy či drobný nábytek. Každý si tu najde to své.

Přestupní stanice (www.prestupnistanice.cz)

Nachází se na Žižkově a je to příjemně útulný vintage koutek. Je poměrně malý, ale aspoň se díky malému prostoru pečlivě vybírá zboží, které půjde do prodeje. Najdete tu opravdové poklady a krásné doplňky. Svůj název obchůdek získal hlavně pro svou iniciativu na pomoc lidem bez domova. Ti jsou v obchodě zaměstnaní a díky tomu se mohou začlenit do běžného života. Vydělají si poctivou prací, získají pracovní zkušenost a zároveň se propojí s komunitou, která si vzájemně pomáhá.

Můžete zde darovat své oblečení a kousky, které se jim nebudou hodit do prodeje darují dalším potřebným organizacím.

Vintage Circus Rifky Kotlety

Pražské sekáče jsou oblíbené i pro lidi z měst kolem Prahy. Jedním z takových, kam si lidé klidně zajedou, je second hand Vintage Circus Rifky Kotlety na Vyšehradě. Mnoho známých světových módních značek z druhé ruky na jednom místě. Najdete zde ale i šperky, sklo a keramiku. Patří mezi nejlepší sekáče v Praze a najdete v něm značky jako Balenciaga, Ted Baker, MIU MIU nebo Michael Kors.

Vintage Circus Rifky Kotlety vyniká svým unikátním stylem a bohatou nabídkou vintage oblečení a doplňků. Tento kultovní obchod se nachází v samém srdci Prahy a nabízí zákazníkům nejen kvalitní a stylové kousky z minulých desetiletí, ale také neopakovatelný zážitek při nakupování. Procházet se mezi výběrem oděvů z různých ér je jako cesta časem, a to díky majitelce, která pečlivě vybírá každý kus a dbá na to, aby byly ve skvělém stavu. Vintage Circus Rifky Kotlety tak není pouze obchodem, ale místem, kde se setkává historie s moderním stylem a kde si můžete najít originální kousky, které vám dodají osobitý nádech do vašeho šatníku.

Textile House

Textile House je známý řetězec s vintage / second hand módou a jen v Praze můžete najít rovnou 9 poboček. Česká pobočka Textile House funguje od roku 2010 a mateřská společnost původem ze Slovenska dnes funguje dokonce v 8 zemích v Evropě. Vlna popularity second handů dorazila do okolních zemí se stejnou grácií, jako u nás.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!