Sebeláska. Nejsilnější trend, který sluší každé ženě!

Móda umí být krásná, ale i zatraceně krutá. Většina oblečení je prezentována na hubených modelkách s až nepřirozenou vrstvou make-upu a s výrazem, který běžně člověk nenosí. Skutečné ženy ale takové nejsou. Krása by měla být přirozená a ne zahalená pod roušku make-upu, kterou si žena ráno nasadí na obličej a sundá až večer. Někdy ani vlastní děti neví, jak vypadá jejich maminka bez nalíčení. Naučme se přijímat naše tělo takové, jaké je. Naučme se sebelásce.

Realita

Proč na nás na plakátech koukají dívky, kterým lezou kosti a prezentují tu nejmenší velikost za správnou volbu? Taková přece není skutečná krása.

Některé módní značky se začínají zaměřovat i na obyčejné ženy. Postupně dochází k propagaci všech velikostí a některé ženy se nebojí ukázat před fotoaparátem i s pár kily navíc. A to je jedině dobře! Právě toto je skutečnost.

Některé ženy jsou hubené, některé plnoštíhlé a móda by měla ukazovat obě strany mince.

Každá žena vyrazí raději do obchodu, kde se na ni z plakátu dívá žena s normální postavou a milým úsměvem. Snadněji si tak dokáže představit sebe v daném oblečení. 

Foto: Shutterstock

Anorexie

Anorexie u mladých dívek může být vyvolána právě tím, že si berou za vzor vyhublé modelky a chtějí vypadat jako ony. Je tomu tak často u dívek, které se zajímají módu, make-up a krásu obecně. V době, kdy na každé sociální síti vídáme dokonalé krásky, je toto jinak přirozené chování mladých slečen nesmírně nebezpečné. Najít si svůj dokonalý vzor je otázka několika kliků.

Důležité je si uvědomit, že fotografie modelek jsou upravovány. Sociálním sítím v tomto nemůžeme věřit. Všudypřítomné filtry a zeštíhlovací efekty dokáží ubrat i několik kilogramů. V kombinaci s retušovacími nástroji, kdy jako mávnutím hůlky zmizí všechny pupínky a nedokonalosti, se jedná o nebezpečnou mystifikaci.

Foto: Depositphotos

Přirozenost

Není důležité, jak vypadají modelky na plakátech nebo na sociálních sítích. Důležité je cítit se dobře ve svém těle. Každá jsme originál a každá jsme svým způsobem krásná. Naši přirozenou krásu je potřeba umět nalézt a přijmout. Není potřeba lhát okolí o svém vzhledu. Mějte rády svoje tělo a buďte samy sebou, to je totiž klíčem ke skutečné kráse.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.