Základní prvky šatníku, které by neměly chybět ženám nad 30. Omladí vás a využijete je až do padesátky

A je to tu. Nastala nová etapa života, kdy už nenávratně patříme mezi dospělé ženy. Dospívající bláznivá dekáda dvacítek už je za námi. Ačkoliv se pro nás sice nic nemění (protože jak víme, věk je jenom číslo, že ano?), nastal čas na menší aktualizaci našich šatníků. Prozradíme vám základní kousky, které by u vás v šatníku neměly chybět.

Bílá košile jako must have

Možná se už budeme opakovat, ale bílá košile je opravdu must have každého šatníku. Po legendární třicítce tomu nebude jinak.

Outfit, kde bílá košile bude hrát hlavní roli, budete naopak s přibývajícím věkem vyhledávat stále častěji. Je nadčasový, univerzální a dá se nosit na x různých způsobů. Nehledě na to, že volný střih bílé košile schová jakékoliv nedostatky vaší postavy.

Foto: Shutterstock

Modré džíny

Další klasikou, která by ve vašem šatníku neměla chybět, jsou modré džíny. Nezapomeňte vybírat takové, které lichotí vaší postavě. Té je potřeba přizpůsobit váš šatník, naopak to bohužel nefunguje. Modré džíny se dají kombinovat absolutně se vším a využijete je i na méně formální společenské akce.

Oversized svetr

Znáte to, když máte „den blbec“? Po třicítce takových dnů bohužel bude více. Především pak, pokud už máte děti, které s sebou přinášejí kromě nekonečné lásky a radosti také mnoho starostí.

Pokud se vám zrovna nedaří, nemáte dobrou náladu, ale musíte rozvézt děti na kroužky, zajet na nákup, vyřešit pár pracovních záležitostí a ještě po úřadech, v oversized svetru možná zmírníte dopady vašeho stresu. Celý den se budete cítit jako v bavlnce a v bezpečí.

Foto: Shutterstock

Kašmírové tepláky nebo kvalitní bavlna

Ačkoliv jste doposud upřednostňovala péči o okolí namísto péči o sebe, s třicítkou nastal čas, abyste investovala i do sebe a svého šatníku.

Váš styl už se ve vašem věku nijak výrazně nezmění. Ať už vyhledáváte neutrální tóny nebo naopak milujete pastelové barvy, ve vašem šatníku by neměly chybět tepláky či tepláková souprava z kvalitní bavlny nebo úžasného kašmíru.

Díky kvalitní látce nebudete mít pocit, že máte obyčejné tepláky, ale dodají vám pocit luxusu a jedinečnosti.

Zlatý náhrdelník

Třicáté narozeniny jsou skvělou příležitostí na pořízení zlatého náhrdelníku, po kterém možná už dlouho toužíte. Ten můžete sladit s vkusnými náušnicemi, které vám zpříjemní každodenní pohled do zrcadla. Zlatý odstín sluší každé ženě.

Černé lodičky

Ať už jste fanynkou podpatků nebo ne, nikdy nevíte, kdy budete potřebovat černé lodičky. Vynosíte je na různé společenské akce a sestavíte s nimi rychlý outfit během minuty. Navíc vás omladí a opticky prodlouží vaše nohy a postavu.