Sametová revoluce v módě bude platit i v roce 2019

Připravit, pozor, start. Přesně tak by se dal popsat sametový trend v posledních letech. V roce 2016 vystrkoval růžky, v roce 2017 o něm už bylo více slyšet a v roce 2018 je všude kolem nás. A v příštím roce tomu nebude jinak. Máme tu sametovou revoluci.  

Nejdříve luxusní značky, poté street fashion

Samet si v minulých letech oblíbily luxusní značky jako Givenchy, Prada, ale i módní návrhářka Victoria Beckham, která si samet zamilovala stejně jako my. Netrvalo dlouho a tento trend pronikl i do street fashion, který každý zběsile následuje.

Nejprve v doplňcích, letos na šatech a bundách

Sametová psaníčka a kabelky či sametové prvky na botách jsou dnes již samozřejmostí. Módní trendy se ale rozhodly dát sametu zelenou a tím pádem více prostoru v módě. Není proto divu, že největší úspěch slaví sametové šaty, které díky této tkanině vypadají ještě více elegantně a sexy. Stejného dojmu ale také docílíte bundou, ze které samet vytvoří unikátní kousek, který budete chtít nosit pořád dokola.

Moderní pojetí sametu

Samet je sám o sobě velmi výrazný, proto není třeba dlouhého bádání nad sestavováním outfitu, samet se postará o veškerou pozornost a vy tak můžete sáhnout po jednoduchých kouskách v čistých tónech. Co by to byl za módní trend, kdyby se nedal kombinovat s jinými trendy, že? Vemte si k němu například tenisky se saténovými mašlemi a docílíte svěžího a trendy outfitu.

Foto: Pinterest.com.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.