Patříte k těm, které mají ve své kosmetické taštičce jen to nejnutnější? Nebo šuplíky v koupelně pod zásobou šminek, líčidel a dalších “nezbytností” doslova praskají ve švech? Ne nadarmo se říká, že nic se nemá přehánět. A u kosmetiky to platí zrovna tak!

Sáhněte si do svědomí a upřímně si přiznejte, jestli se v kosmetice snažíte držet nohama na zemi, nebo jestli pečlivě skladujete a shromažďujete i takové věci, které při líčení vlastně ani nepoužíváte. A pokud ano, je čas na úklid!

Jedna řasenka nestačí, dvě rtěnky jsou málo…

Pokud jde o dekorativní kosmetiku, mění se mnoho z nás v syslíky, kteří shromažďují, seskupují, sbírají a následně skladují spoustu nezbytností. Často pak samy sebe omlouváme tím, že nabídka v obchodě byla tak lákavá, že těm stojanům se stíny, korektory, rtěnkami a řasenkami prostě nešlo odolat.

Jenže tohle není správná cesta. Tohle je cesta do pekel.

Máte-li v zásobě vícero řasenek, několik různých rtěnek, tucet lesků na rty, několikero očních stínů, minimálně čtyři korektory, několik skoro vyplácaných make-upů, pět tvářenek, dva bronzery a možná ještě mnohem a mnohem více, měly byste ve své dekorativce udělat “čístku”.

Zbavte se všeho, co je prošlé

Hlídat datum spotřeby není důležité jen u jídla, ale zrovna tak i u kosmetiky. Také byste si nedaly prošlý jogurt, že ne? Tak proč používáte řasenku po expiraci? Ani kosmetika není nesmrtelná a nelze ji používat donekonečna. Nemůžete mít v šuplíku pět let jednu řasenku a nevyhodit jí jen proto, že tam ještě trošička zbývá.

Proto se zbavte všeho, co je prošlé, protože používáním prošlých kosmetických produktů riskujete nepříjemné zdravotní obtíže.

Spolehněte se na multilíčidla

Abyste ušetřily nejen místo v kosmetické tašce nebo přihrádku v koupelně, ale stejně tak i vaše peníze, zaměřte svou pozornost na multilíčidla – kosmetické produkty, které nabízí vícero využití.

Paletka s vícero stíny poslouží nejen ke zvýraznění očí, ale vhodný odstín lze aplikovat i jako tvářenku nebo zmatňovač či rozjasňovač. Rtěnka stačí jen jedna, i tu lze použít jako líčidlo na rty, stíny na oči nebo růž na líce.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze